Kariyerimdeki en doruk nokta

Fenerbahçe, Sivasspor'dan transfer ettiği savunma oyuncusu Silva ile sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe, Sivasspor'dan transfer ettiği savunma oyuncusu Fabio Alves Da Silva (Bilica) ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Brezilyalı futbolcu, Samandıra Kamp Merkezi'ndeki basın odasında, sportif direktör Aykut Kocaman'ın da katıldığı törenle, kendisini 3 yıllığına sarı-lacivertli ekibe bağlayan sözleşmeye imza attı. Brezilyalı savunma oyuncusu, daha önce formasını da giydiği Brezilya Milli Takımı ile birlikte Fenerbahçe'nin, kariyerindeki en doruk noktalardan biri olduğunu ifade ederek, ''Daha önce oynadığım kulüplere saygım sonsuz. Brezilya Milli Takımı'nda da oynadığımı göz önüne aldığımda, Fenerbahçe'nin, kariyerimde en doruk noktalardan birisi olduğunu söyleyebilirim'' diye konuştu.

"BENİM İÇİN BAŞARI ÇITASI ARTMIŞTIR"
Fenerbahçe Kulübü'ne, kendisine sarı-lacivertli takımda oynama şansı verdiği için teşekkür eden Bilica, kendisi için başarı çıtasının yükseldiğini ifade etti.

Sivasspor ile bir başarı ortaya koyduklarını anlatan Bilica, ''Fakat benim adıma başarı çıtası yükselmiştir. Buraya geldim ve Fenerbahçe'nin başarıları için elimden geleni yapacağım. Mücadele ve ruh olarak en üst düzeyde olmaya çabalayacağıma söz veriyorum'' şeklinde konuştu.

Lugano'nun yerini doldurup dolduramayacağı sorusuna Brezilyalı futbolcu, ''Lugano'ya her şeyden önce saygım sonsuz, o büyük ve iyi oyuncudur. Benim görevim, kulübüm adına en iyisini verebilmektir. Benden önceki veya sonrası yoktur. Elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım. Umuyorum, başarılarda pay sahibi olacağım'' yanıtını verdi.

AYKUT KOCAMAN'IN AÇIKLAMALARI
Geçen sezon Sivaspor'un başarısında Bilica'nın önemli bir katkısı olduğunu ifade eden sportif direktör Aykut Kocaman, ''Bilica geçen sezon ligin en az gol yiyen takımlarından Sivasspor'un başarılı oyuncularından birisiydi. Bir futbolcunun Fenerbahçe'ye transferi demek, başarı çıtasının ve beklentilerin yükselmesi demektir'' dedi.

Bilica'nın, mücadeleci ve sonuna kadar bırakmayan bir takım oluşturma hedeflerine önemli katkı yapacağını anlatan Kocaman, ''Bir şey varki o çok önemli. Mücadele ruhu ve sonuna kadar oynayabilme arzusu. Bilica da fazlasıyla bunu Sivasspor'da gösterdi. İnanıyorum ki Fenerbahçe önümüzdeki sezon da böyle olacak. Transferi kendisi ve takımımız adına hayırlı uğurlu olsun'' şeklinde konuştu.

ALEX'E CEZA YOLDA, EKSTRA TATİL İSTİYOR
Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex'e, yeni sezon hazırlıklarına henüz katılmaması nedeniyle ceza verilebileceği öğrenildi. Geçen sezonun ardından, yeni sezon hazırlıkları için 5-6 Temmuz tarihleri bildirilen futbolculara 29 Haziran'da çağrı yapılırken, Alex kendi inisiyatifiyle çalışmalara henüz katılmadı.

Bu durumun Brezilyalı futbolcu için cezayı gündeme getireceği ifade edildi. Bilica'nın imza töreninde Alex'in durumuyla ilgili yöneltilen soruya Aykut Kocaman, ''Alex için söylenecek bir şey yok. Takım kaptanının zamanında burada olması gerektiğini düşünüyorum'' yanıtını verdi.

Kocaman, İspanya Milli Takımı ile Konfederasyon Kupası'nda mücadele eden Güiza'nın durumuyla ilgili ise ''Güiza 28 Haziran'da maç oynadı. Oyuncu arkadaşları tatile girdikten 1 ay sonra maç oynadı. Doğal olarak böyle bir tatil isteğinde bulunması doğal. Kulüp de ona gereken anlayış gösterdi, belli bir tarih verdi. Futbolcunun ve kulübün isteği doğrultusunda sıkıntı olabilir. İstenen tarihte takıma katılması için gerekli bildirim ve uyarı yapılacak. Kulüp, yapması gerekenleri yapacaktır'' açıklamasını yaptı.

İspanyol forvetin, daha uzun süreli bir tatil istediği, kulübün ise 14 Temmuz'da Almanya'daki kampa katılması gerektiği konusunda futbolcuyu bilgilendirdiği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN