Hidayet Türkoğlu'nun takımı belli oldu

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) 9 senedir ter döken milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun, ligin Doğu Konferansı takımlarından Toronto Raptors ile anlaşmaya çok yakın olduğu belirtildi.

2 günlük ziyaret ve transfer görüşmeleri için gittiği Oregon eyaletinin Portland şehrinde, Portland Trail Blazzers yöneticilerinin yaptığı teklifi reddeden milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun, Kanada merkezli Doğu Konferansı takımı Toronto Raptors'ın teklifine ''Evet'' dediği öğrenildi. Tarafların görüşmeler sonucu prensip anlaşmasına vardığı bildirildi.

NBA kuralları gereği her iki taraf da ligde yer alacak takımların transfer yapabileceği bütçelerin açıklanacağı 8 Temmuz'dan önce resmi transfer açıklaması yapamamasından dolayı, Raptors'ın resmi açıklama için 8 Temmuz'u beklediği kaydedildi. Teklifi geri çevrilen Portland Trail Blazzers'ın ise bu tarihe kadar milli basketbolcunun karşısına yeni bir teklifle çıkmasının mümkün olduğu da kulislerde konuşuluyor.

Dün akşam, Amerikan televizyonlarında yapılan haberlere göre, Hidayet Türkoğlu'nun Portland ile 5 yıllık anlaşmaya vardığı ileri sürülmüştü.
BİZE ULAŞIN