Alacağın olsun!

Beşiktaş bugün İstanbul'a getirmeyi planladığı Matteo Ferrari ile her konuda anlaştı. Ancak kulübü Genoa'dan yüklü alacağı sorun olan Ferrari hız kesti. Transfer pazartesiye kaldı

Bugün İstanbul'da olması beklenen Matteo Ferrari'de son dakika gecikmesi yaşanıyor. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in her konuda anlaşmaya vardığı Ferrari'nin kulübü Genoa'dan alacakları transferin resmen bitmesine engel oluyor. İtalya'da bulunan ve Ferrari transferini çözmek için birkaç gündür yoğun mesai harcayan başkan Demirören'in, "Futbolcu ile kulübü Genoa ile arasında alacak sorunu var. Bu sorun taraflar arasında çözülmeden bu işi bitiremeyiz" dediği öğrenildi. Ferrari'nin Genoa kulübünden alacağının oldukça yüksek olduğu, İtalyanların bu rakamı ödemek istemediği, Ferrari'nin alacağından vazgeçmediği için transferin bitme noktasına gelemediğini belirten Demirören'in, "Hafta sonu olduğu için görüşmeler pazartesiye kaldı. Tarafların anlaşmasını bekleyeceğiz" dediği bildirildi.

BONSERVİSİ EL YAKIYOR!
Ferrari transferi gerçekleşirse Beşiktaş'ın 5.8 milyon Euro bonservis bedeli, 30 yaşındaki oyuncuya da 3+1 yıllık sözleşme karşılığında yıllık 2.7 milyon Euro ödeneceği öğrenildi. 2004- 2005 arası Roma'da oynayan Ferrari, 2005-2006'da Everton'da geçirdiği kötü sezon sonrası tekrar Roma'ya döndü. 2008'e kadar 53 maçta oynayan geçen sezon transfer olduğu Genoa'da ise 33 maçta forma giydi.

BİZE ULAŞIN