Ayağına bekliyor!

Galatasaray'ın 90 kilometre uzaktaki kampına gitmeyen Lincoln, takımın 20 km yakınına gelmesini bekliyor. Harry Kewell ise 20 bin kilometreden fazla yol yaparak kıtaları aşacak ve kampa katılacak

Galatasaray'ın 10 gündür devam eden Hollanda kampına hala katılmayan Cassio Lincoln dün Almanya'nın Dortmund kentinde ortaya çıktı. Bir Türk vatandaşın görüntülediği ve bir süre sohbet ettiği Brezilyalı futbolcunun rahat tavırları dikkat çekti. Yanında Borussia Dortmundlu futbolcu Dede'nin bulunduğu Lincoln, Galatasaray ile arasında bir sorun olmadığını söyleyerek, "Haftaya kampa giderek görüşme yapacağım" ifadelerini kullandı.

DORTMUND'TA GEZİYOR
Ancak Lincoln'ün bu sözlerinden önemlisi ortaya çıktığı yer idi. Hollanda'nın Almanya sınırındaki Tegelen şehrinde 10 gündür kamp yapan Galatasaray kafilesinin Lincoln'ün alışveriş yaptığı Dortmund'a uzaklığı 90 kilometre. Brezilyalı futbolcu bir otomobille 90 km hız yapması halinde sadece 1 saatte arkadaşlarının yanına gidebilirdi. Ancak takımın kamp programını öğrenen Lincoln bunun yerine Galatasaray'ın ikinci kampını yapacağı Bochum şehrine gelmesini beklemeyi tercih etti. Çünkü 17 Mayıs'tan bu yana herhangi bir resmi maça çıkmayan Lincoln'ün dinlendiği Dortmund kentinin Bochum'a uzaklığı sadece 20 kilometre. Yani Lincoln, arkadaşı Dede ile çıkacağı bir alışveriş sonrası bile Galatasaray'ın kampına uğrayabilecek. Lincoln'ün bu vurdumduymazlığının yanında Harry Kewell'ın tavrı ise resmen gözyaşartıyor.

KEWELL KITALARI AŞTI
Mayıs sonunda Türkiye ligini bitirerek Avustralya Milli Takımı ile 2010 Dünya Kupası elemelerinde Katar'da ve Sidney'de iki maça çıkan Kewell, iznini tamamladıktan sonra önceki gün Sidney'den Manchester'a uçtu. Yaklaşık 17 bin kilometrelik uçuş sonrası 2 bin 712 km daha uçan Kewell dün İstanbul'a ulaştı. Sadece sağlık kontrolünden geçen futbolcu bugün 2 bin 57 kilometrelik bir yolculuğa daha çıkarak Düsseldorf'a gidecek. Kewell son olarak Lincoln'ün gitmeye üşendiği 90 kilometreden biraz daha az yol giderek 50 km sonra Bochum'a ulaşıp arkadaşlarına katılacak. Kewell'ın kıtaları aşan bu yolculuğunun yanında Lincoln'ün 1 saatlik yola gitmemesinin takdirini ise yönetim yapacak.

BİZE ULAŞIN