Fener'den Keirrison bombası

Sarı-lacivertli takım, geçtiğimiz günlerde Bercelona'ya transferi son anda gerçekleşmeyen Palmeiras'lı Keirrison için için müthiş bir atak başlattı. Fenerbahçe, futbolcuyu renklerine bağlamak için menajer Juan Figer'i görevlendirdi. Futbolcunun haklarını elinde bulunduran Deportivo Traffic ve Palmeiras kulübü, Keirrison için 15 milyon euro bonservis ücreti istiyor

Fenerbahçe, Brezilya futbolunun gelecek vadeden en büyük golcülerinden birini transfer etmek için harekete geçti. Daum'un ısrarla istediği bu futbolcunun ismi Keirrison de Souza Carneiro. Palmeiras'ta oynayan 20 yaşındaki sambacı, geçtiğimiz günlerde adeta Barcelona'nın kapısından döndü.

Bu gelişme üzerine Fenerbahçe, Keirrison transferi için müthiş bir atak başlattı. Menajer Juan Figer'in, Palmeiras'lı golcünün Fenerbahçe'ye transferinde aracılık yaptığı bildirildi. Keirrison'un bonservis haklarının yüzde 80'lik bölümünün Brezilya'daki Deportivo Traffic adlı bir şirketin elinde bulunduğu, yüzde 20'lik kısmının ise Palmeiras kulübünde olduğu ifade edildi.

Alex'in de Coritiba'dan takım arkadaşı Keirrison ile geçtiğimiz günlerde Brezilya'da bir araya gelerek hasret giderdiği ve genç golcüye "Fenerbahçe'ye gel" dediği öğrenildi. Teknik direktör Christoph Daum'un Köln'ü çalıştırırken de Keirrison'u Alman kulübüne kazandırmak için büyük çaba sarf ettiği ancak maddi sorunlar yüzünden bu transferin gerçekleşmediği belirtildi. 2008'de Coritiba takımında 21 gol atarak 'Brezilya Ligi Gol Kralı' olan Keirrison, Palmeiras forması altında da 36 karşılaşmada fileleri 24 kez havalandırmayı başardı.

Barcelona'ya transferi gerçekleşmeyen Brezilyalı forvetin, Roberto Carlos ve Alex faktörü nedeniyle Fenerbahçe'ye gelmeye sıcak baktığı vurgulandı.

BİZE ULAŞIN