Ferrari pitte

Ferrari ile yıllığı 2.4 milyon Euro'dan, Genoa ile de bonservisi için 5 milyon Euro'dan anlaşma sağlayan Beşiktaş, futbolcunun kulübüyle arasındaki alacak sorununu çözmesini bekliyor

Beşiktaş, yaklaşık 3 haftadır peşinde olduğu İtalyan stoper Matteo Ferrari transferinde tam 'Mutlu sona ulaştım' derken, çıkan bir sorun nedeniyle beklemeye geçti. 30 yaşındaki oyuncu ile yıllığı 2 milyon 400 bin Euro'dan 3 yıllık el sıkışan, kulübü Genoa ile de bonservisi için 5 milyon Euro'ya anlaşma sağlayan siyah-beyazlılar, resmi imzayı attırmak için Ferrari'nin İtalyan ekibi ile arasındaki alacak sorununu halletmesini beklemek zorunda kaldı. İtalyan futbolcunun, kulübünden yüklü miktarda alacağı olduğu ve bu parayı tahsil etmeden başka bir takıma kesinlikle imza atmaya yanaşmadığı bildirildi. Dün İstanbul'a futbolcu ile gelmesi beklenirken eli boş dönen ve havaalanında oldukça keyifsiz olduğu dikkat çeken Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören de Ferrari transferiyle ilgili olarak şunları kaydetti:

'ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN DEĞİL'
"Futbolcuyla kulübü arasında olan bir alacak konusu var. Biz hem Ferrari hem de kulübü ile anlaştık. Söylenilenlerin aksine menajerinin rakam yükseltmesi gibi bir durum söz konusu değil. Ancak futbolcunun kulüpten alacakları var. Miktar büyük. Futbolcu bu alacağını kulübüyle halletmeden ben sözleşme imzalamam. Hafta sonu olduğu için, pazartesi-salı yeniden görüşeceğiz. Ama çözülemeyeceklemeyecek bir sorun değil."

BİZE ULAŞIN