Hido Toronto'ya

Portland, milli basketbolcuya 5 yıl için 53 milyon Dolar teklif etti. Toronto son anda 60 milyon Dolar'la yarışı kazandı. İmza 8 Temmuz'dan önce atılamıyor

NBA'de 9 senedir ülkemizi temsil eden Hidayet Türkoğlu, Perşembe gününden beri bulunduğu Portland'da Blazers takımı yöneticileriyle son anda anlaşamadı ve rotasını Toronto Raptors'a çevirdi. Portland şehrinin en önemli gazetesi Oregonian, Blazers'ın Hido'yu ikna edebilmek için 5 yıl için 53 milyon Dolar'a (TNT'ye göre 57) kadar çıktığı ama Toronto'nun önerisini yıllık 12 milyon Dolar'ın da üzerinde olduğu öne sürdü. İmza NBA'de transferin resmen başladığı 8 Temmuz'dan sonra atılacak. Ancak Toronto'nun bu transferi bitirebilmesi için Shawn Marion, Anthony Parken ve Carlos Delfino'dan vazgeçmesi gerekiyor.

SEBEP SADECE PARA DEĞİL!
Hido'nun Toronto tercihinde para dışında dört önemli faktör daha rol oynadı. İlki, Toronto'nun daha büyük bir şehir oluşu. İkincisi, burada geniş bir Türk kolonisinin bulunması. Üçüncüsü, Toronto'nun Hido'nun yıllardır oynadığı Doğu Konferansı takımı olması ve buradan All-Star seçilebileceğine inanması. Dördüncüsü de, Raptors'ın Avrupa basketboluna en açık takım oluşu. İspanyol Jose Jalderon, İtalyan Andrea Bargnani ilk beşin banko isimleri. Takımın coach'u da bir dönem Fenerbahçe'de de oynayan Kanada'nın en önemli basketbolcularından Jay Triano. Toronto'nun en köklü gazetesi Toronto Star, transfer haberini "Raptors sabrının meyvelerini topluyor. Hedo için yarışı sabrederek kazandılar" diye duyururken, "Takım, kısa forvette Marion'dan çok daha ofansif bir oyuncuya sahip. Sıra bu transfer için zayıflatılacak yedek bankının güçlendirilmesinde" yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN