"Ribery problemini çözmemiz lazım"

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih'in teknik direktörü Luis van Gaal, Fransız futbolcu Franck Ribery konusundaki sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi gerektiğini söyledi.

Van Gaal, Bild gazetesine verdiği röportajda, Ribery'nin transfer konusunun, Bayern Münih ve teknik direktör olarak kendisi için de iyi olmadığını belirterek, ''Bu konunun artık bitmesi gerekiyor. Bu sorunu çözmemiz gerekiyor, ancak bu o kadar kolay değil. Bir çok faktör bu konuda rol oynuyor'' dedi.

''Ribery, Bundesliga'nın ilk haftasında Bayern Münih'in kadrosunda yer alacak mı'' şeklindeki bir soruya karşılık da van Gaal, ''Buna cevap veremem. Bu, birçok faktöre bağlı'' şeklinde cevap verdi.

Gazetelerde çıkan haberlere göre Ribery'nin ayrılmak istediğini ifade eden van Gaal, çevresinin onu çok etkilediğini, bunun da görüldüğünü, bu konuda kendisiyle görüştüğünü belirtti.

Oyuncuların özel hayatlarıyla her şeyi bilmek istediğini belirten van Gaal, bunun için oyuncularla çok konuştuğunu ifade etti.

Van Gaal, Bayern Münih'te hedefinin bir şampiyonluk kazanmak ve iyi bir futbol oynatmak olduğunu kaydetti.

Oyunculara yönelik bir ''ceza kataloğu'' olmadığını, ancak kendisinin oyunculara verdiği kuralların yer aldığı bir yazının bulunduğunu belirten van Gaal, oyuncuların bu yazıyı imzalayarak kendisine geri verdiklerini ifade etti.
Van Gaal, en önemli kuralın ise saygı olduğunu da kaydetti.

BİZE ULAŞIN