Akdeniz seyahat!

İtalya'daki 16. Akdeniz Oyunları'na tarihinin en kalabalık sporcu kadrosuyla katılan ay-yıldızlı kafilemiz, madalya sıralamasında bekleneni veremedi

İtalya Pescara'da 16.'sı düzenlenen Akdeniz oyunlarına 384 sporcu ile tarihinin en kalabalık kadrosuyla katılan Türkiye, başarı sıralamasında kolay rakiplere rağmen ilk üçe dahi giremedi. Çoğu branşa genç kadro ile katılıp 2012 Londra Olimpiyatları'nı hedefleyen ay-yıldızlılar, atletizm, güreş, halterde umut verirken diğer branşlarda Akdeniz gezisine gelmiş görüntüsü sergiledi.

ELVAN TARİHE GEÇTİ
Halterdebayanlarda 4 kez oyunlar rekoru kırıp, 2 altın madalya kazanan Nurcan Taylan ile erkeklerde iki rekor kırıp 2 altın alan Erol Bilgin Londra'ya en hazır sporcular olarak öne çıktılar. Atletizmde Nevin Yanıt 110 metre engellide altın, yüksek atlamada Burcu Ayhan gümüş, erkeklerde ciritte Fatih Avan altın kazanarak umut verdi. 10 bin metrede 2 sporcu ile yarışıp altına uzanan Elvan ise tarihe geçti. Çünkü böyle bir yarış şimdiye kadar hiç 3 sporcu ile yapılmamıştı. Başarılı federasyonlar arasında yer alan güreşte ise 17 sporcu ile katılıp toplam 13 madalya topladık. Rakipler zayıftı ama sporcuların mücadelesi görülmeye değerdi. Özellikle Rıza Kayaalp, Şeref Tüfenk, Serkan Özden hazır göründü. Yüzme hüsran yaratırken, voleybolda bayanlar finalde Neslihan'ın çabası Avrupa şampiyonu İtalya karşısında galibiyeti getiremedi ve gümüşte kaldık. Boks da iyiler arasında olmasına karşın, daha iyi sonuçlar alınabilirdi. Futboldaise zorla gelinen bir turnuva olduğu görüldü. Judodaaltın göremedik. Basketbolda bayanlar derece bile yapamazken, erkekler bronzla yetindi. Ve bir uyarı... Böyle turnuvalarda alınan altınlar sevindirici olabilir ama sporcuların performansı açısından değerlendirilmesi gerekir. Önlem alınmazsa 2012 Olimpiyatları için bir başka seyahat turizmine rezervasyon yapılır.

BİZE ULAŞIN