Bobo gidiyor mu?

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, geçen sezona göre daha iyi duruma gelmeleri gerektiğini söyleyerek, "Hep daha çok ısıran, üstüne katarak ilerleyen bir takım olmalıyız. Şampiyonlar Ligi'nde öyle bir kimliğin olmazsa ayakta kalma şansın kalmaz" diye konuştu.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde sabah yapılan antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet eden teknik direktör Mustafa Denizli, ne yapılırsa yapılsın bir takımın mutlaka eksikliklerinin bulunacağını belirterek, "Daha iyisi mutlaka vardır. O yüzden hep daha çok ısıran, üstüne katarak ilerleyen bir takım olmak lazım. Geçen seneye göre daha iyi duruma gelmeliyiz. Şampiyonlar Ligi'nde öyle bir kimliğin olmazsa ayakta kalma şansın kalmaz" dedi.

Hiçbir teknik direktörün düşüncelerinin tamamını gerçekleştiremeyeceğini dile getiren Denizli, "Bu hafta düşündüğümüz transfer gerçekleşirse, planlarımızı gerçekleştirmiş oluruz. Ayrıca genç transferlerimiz var. Bu 4 oyuncudan 2 tanesiyle devam edersek, bizim için çok iyi bir oran olur. Bir kişi bile devam ederse amacımıza ulaştık demektir" diye konuştu. Takımdaki genç oyunculara gerekli fırsatı vereceğini belirten Denizli, ancak asıl kararı onların gösterecekleri performansla vereceğini söyledi.

Brezilyalı golcü Bobo'ya yurtdışından transfer tekliflerinin olduğunu belirten Denizli, "Bobo'nun talipleri var. Bobo'nun gitmek istemesi diye bir şey söz konusu değil. İstenmesi söz konusu. Bu her futbolcu için böyle. Bizim de talip olduğumuz oyuncular oluyor. Onun da taliplileri var" ifadelerini kullandı.

Denizli, bir basın mensubunun, kulüplerin kiralık verdiği veya sattığı oyuncuların sözleşmesine koyduğu 'bizimle oynayamaz maddesi' ile ilgili sorusu üzerine "Onu iki taraflı değerlendirmek lazım. Çok karışık dönemlerde, kritik haftalarda bir takımın düşmesi, bir takımın da şampiyon olması söz konusu olacak durumlarda, o futbolcunun göstereceği performans çok farklı değerlendirilebilir. Bu da futbolcuya daha fazla zarar verebilir. Bu ülke şaibeleri arayan bir ülke. O nedenle sözleşmelerdeki o maddeyi
gereksiz görmemek lazım. Bir yerde futbolcuyu koruma altına alan bir maddedir" dedi.

BİZE ULAŞIN