G.Saray'dan açık ara öndeyiz

Aziz Yıldırım başkanlığındaki yeni yönetim kuruluyla özellikle futbol takımında önümüzdeki 3 yıl için hedef büyüten Fenerbahçe Kulübü'nde, ticari faaliyetlerini sürdüren şirketler de büyük hedefler içine girdi.

Sarı-lacivertli kulübün 4 ay önce hayata geçen GSM hattı projesi Fenercell, kısa süredeki önemli gelişimini daha da yukarılara taşıyıp, taraftardan alacağı destekle kendi alanında Avrupa'nın zirvesine çıkmayı hedefliyor.

Fenerbahçe İletişim Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Hakan Demir, Fenercell'in gelişimi, Avrupa'daki yeri, hedefleri ve verdikleri hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

30 BİN ABONEMİZ VAR

Fenercell'in Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen bir proje olduğunu kaydeden Demir, 30 bin aboneleri bulunduğunu bildirdi.

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın şampiyonluk yarışından uzaklaştığı bir dönemde hayata geçirdikleri projenin, başladığı dönem itibarıyla değerlendirdiğinde gayet başarılı bir şekilde devam ettiğini anlatan Demir, ''Dünya'da da çok yeni bir konsept. Beklediğimiz sayıları elde ediyoruz. Şu anda geldiğimiz noktada net abone sayımız 30 bin'' dedi.

AVRUPA'NIN EN BÜYÜĞÜ OLMAYI HEDEFLİYORUZ

Avrupalı meslektaşlarının, konunun uzmanlarının ve danışmanların değerlendirmelerinde, Avrupa'daki benzer platformlara göre çok iyi sonuçlar elde ettiklerinin ifade ettiğini anlatan Demir, ''Avrupa'nın en büyüğü olmayı hedefliyoruz'' dedi.

İddialı olmamaları için hiçbir sebep bulunmadığını belirten Demir, ''Avrupa'yı yakından izliyoruz. Elde ettiğimiz sonuçlar genel olarak sanal mobil operasyonlar düzleminde, özel olarak da futbol operatörleri düzleminde son derece başarılı. Çok yakın bir gelecekte operasyonlarımız belli olgunluğa ulaştıktan sonra biz Avrupa'nın en büyüğü olmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

EN BÜYÜK OLMAYA ÇOK YAKINIZ..

Sahip oldukları, kulübünü sahiplenen taraftar profili doğrultusunda bu büyük hedefe çok yakın olduklarını bildiren Demir, ''Birkaç ay sonra belki bir istatistik ortaya çıkacak ve o listenin tepesinde olacağız'' dedi.
Demir, şunları söyledi:

''Barcelona'da 13-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ''MVNO (Sanal Mobil Operatör) Industry Summit 2009'' zirvesine konuşmacı olarak davet edildik ve katıldık. Sunuşumuz en çok dikkat çekenlerden birisi oldu. Birlikte iş yapmak isteyen, proje geliştirmek isteyen firmalardan talep aldık. Fenercell'i Avrupa'ya duyurmak anlatmak için bir fırsat olduk. Şunu gördük ki o günkü tarihle 2,5 ayını tamamlamış bir şirket olarak Avrupa ölçeğinde son derece başarılı olmuşuz. Gerek abone sayısı olarak gerek sahip olduğumuz servisler olarak, yürüttüğümüz strateji bakımından son derece olumlu adımlar attığımızı fark ettik. Abone sayısı olarak da daha o günden Avrupa'nın iddialı futbol operatörlerinden birisi olmuşuz, onu anlamış olduk. Taraftar potansiyeli nedeniyle, Avrupa'nın bu anlamda en büyüğü olmaya çok yakın adayız. Birkaç ay sonra belki böyle bir istatistik çıkacak ortaya ve o listenin tepesinde olacağız. En fazla abonesi olan futbol kulübü olacağız.''

GALATASARAY'IN ABONE SAYISINDAN AÇIK ARA ÖNDEYİZ

Hakan Demir, Galatasaray Kulübü'nün hayata geçirdiği GS Mobile projesinden, abone sayısında açık ara önde olduklarını ifade etti.

Sarı-lacivertli futbol takımının kötü bir döneminde projenin başlamasının bugünkü konumlarını olumsuz etkilemiş olabileceğini vurgulayan Demir, ''Bir önceki sene başlamış olsaydık bu sayıları 3-4'e katlamamız içten bile değildi. Başladığımızda Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor olurduk. Bunlar sonuçlara yansıyor ama içinde bulunduğumuz futboldan uzak yaz dönemini de göz önüne alırsak, iyi sonuçlar elde ediyoruz. Galatasaray da bu işi yapıyor. Onların abone sayısından açık ara öndeyiz'' şeklinde konuştu.

REKABET HERKESİN İŞİNE YARAYACAK

Beşiktaş ve Trabzonspor'un da böyle bir proje hazırlığında olduğunun bilindiği ifade edilerek,
sahalardaki rekabeti kendi sektörlerinde nasıl yaşayacakları sorulan Demir şunları kaydetti:

''Rekabetimiz ilk önce herhalde abone sayısıyla ölçülüyor olacak. Daha sonra verdiğimiz hizmetlerin çeşitliliği kalitesi, taraftara sağladığımız avantajlar, verdiğimiz hizmetler ölçü olacak. GSM operatörleri rekabet ederken birbirlerinden abone çalmaya uğraşıyorlar. Biz abone çalmak durumunda değiliz. Buradaki rekabet aslında bütün bu projeler için avantaj yaratacak sinerji yaratacak bir rekabet olacaktır. Taraftar hangi GSM operatörünün daha çok abonesi olacak doğrultusunda birbiriyle yarışacaktır. Galatasaray'ın da buna katılması, Beşiktaş'ın ve Trabzonspor'un gelmesi rekabeti artıracak ve bu rekabet herkesin işine yarayacak bir rekabet olacak.''

BİR GÜN HERKES FENERCELL'Lİ OLACAK

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın ''Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak'' sözü hatırlatılarak kendisinin de Fenercell için aynı iddiada bulunup bulunamayacağı sorulan Demir, ''Bir gün herkes Fenercell'li olacak tabii...'' dedi.

Fenerbahçeli olmayan insanların da sundukları avantajlardan faydalanmak için Fenercell hattına sahip olduklarının örnekleri bulunduğunu belirten Hakan Demir, ''Öncelikle ne kadar Fenerbahçeli varsa o kadar Fenercell'li olsun. Zaten bir gün herkes Fenerbahçeli olacağına göre Fenercell'li de olmuş olacak'' diye konuştu.

SPORTİF BAŞARI, OLMAZSA OLMAZ DEĞİL

Fenercell projesinin başarılı olabilmesi için, sportif başarının önemli parametrelerden birisi olduğunu kaydeden Demir, ''Ancak bizim için sportif başarı olmazsa olmaz değildir'' dedi.

Futbol takımının şampiyon olacağı noktada bir endişeleri bulunmadığını anlatan Hakan Demir, ''Beklediğimiz bu başarılar elde edilmediği bir dönemde bile satışlarımızı 30 bine götürebilmişiz. Böyle bir şey aklımızdan geçmiyor ama beklenen başarılar olmasa bile yaptığımız işin avantajı net bir şekilde ortada olduğu için, sonuçta satışlarımız etkileniyor ama silinmiyor, kaybolmuyor. Sportif başarılar bir faktördür, yaptığımız işin sonuçları açısından olmazsa olmaz değildir muhakkak başarı gereklidir gibi bir ölçü bizim için geçerli değil'' diye konuştu.

Demir, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın tribünlerini dolduracak 50 bin kişinin de Fenercell hattına sahip olduğu günün çok yakın olduğunu da sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN