Tarihi raketle yazıyor

Wimbledon'da 4 saati aşan tarihi finalde gülen taraf Roger Federer oldu. Müthiş bir mücadele veren Andy Roddick'i 3-2 yenen İsviçreli rekorları da alt üst etti

Teniste sezonun 3. Grand Slam Turnuvası olan Wimbledon Tenis Turnuvası tek erkekler finali tarihi bir maça sahne oldu. Dünyanın 2 numarası Roger Federer, 4.5 saat süren müthiş finalde 6 numaralı seri başı Andy Roddick'i 3-2 yenerek şampiyon oldu. Her iki tenisçinin de servis oyunlarında başarılı olduğu ilk setin 11. oyununda rakibinin servisini kıran Roddick, kendi oyununu da alıp 1-0 öne geçti. Tiebreak'e giden 2. seti 7-6 alan Federer, 3. seti de yine tiebreak sonucunda 7-6 kazanıp setlerde 2-1 öne geçti. Kendisi için büyük önem taşıyan sete çok agresif başlayan Roddick, 4. oyunda servis kırarak 3-1 öne geçip seti de 6-3 aldı ve durumu 2-2 yaptı. Tie-break'in olmadığı, iki farklı üstünlüğü yakalayanın kazanacağı müthiş final seti ise tam 30 oyuna sahne oldu. Seti 16-14 alan İsviçreli Federer, üst üste 7 kez finaline çıkıp tarih yazdığı Wimbledon'da 6'ncı kez şampiyonluğa ulaştı.

SAMPRAS'I DA HARCADI
Toplamda 15. Grand Slam şampiyonluğunu elde eden İsviçreli raket, Pete Sampras'ın 14 Grand Slam'lik rekorunu da kırmış oldu. Federer ayrıca geçen sene burada Rafael Nadal'a kaptırdığı tahtına da dönerek dünya sıralamasında yeniden 1 numara oldu.

ÜNLÜLER AKIN ETTİ
Final maçına Hollywood'un tanınmış simaları da akın etti. Ünlü yönetmen Woody Allen ve eşi ile oyuncu Russell Crowe maçı heyecanla takip ettiler. Manchester United'ın hocası Sir Alex Ferguson ve Chelsea'nin Alman yıldızı Michael Ballack da tribünde yerlerini aldılar.

BİZE ULAŞIN