Bileğimin hakkıyla Beşiktaş'a geldim!

Kartal'ın 18'lik transferi Rıdvan Şimşek,"Beşiktaş'a bileğimin hakkıyla geldim. Yıldızımın sönmesi gibi bir kaygım yok. Forma benim" dedi

SABAH, geçen sezon Bank Asya Birinci Lig'de yıldızı parlayan ve Bank Asya ödül töreninde 'Yılın En Genç Yeteneği' seçilerek tüm dikkatleri üzerine çeken Beşiktaş'ın yeni transferi Rıdvan Şimşek'i Beşiktaş'tan önce İnönü Stadı'na götürdü. Karşıyaka'dan 1 milyon 300 bin TL bonservisle alınan Rıdvan sözlerine "Anadolu takımlarından gelen; gece hayatı gibi nedenlerden dolayı ortadan kaybolan oyuncuların İstanbul'da yaşadığı sıkıntıları yaşamam. Kasıntı değilim. Zaten bazı maddi sıkıntılar da yaşadım. Babam belediyeden işçi emeklisidir. Kalabalık bir aileyiz. Ben de sonuçta İzmir'den buraya geldim. Yani orayı da gördüm. İstanbul beni bozmaz" ifadeleriyle başladı. 18 yaşındaki oyuncu, "Beşiktaş'ta forma şansı bulabileceğine inanıyor musun?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Olmaması için hiç bir neden yok. Ben kendime güveniyorum. Yıldızımın çabuk sönmesi gibi bir kaygım da yok. Çünkü futbolcu olarak üst düzeyde düşünüyorum ve buraya bileğimin hakkıyla geldim. Bu sene Beşiktaş taraftarı beni seyretme imkanı bulacak. Kulübede oturmayacağım ve kendimi kanıtlayacağım."

"ASIL HEDEF AVRUPA"
Ümit Milli Takım'da da parlayan Rıdvan, "A Milli Takım formasını da giyerek uzun yıllar Türkiye'ye hizmet etmek istiyorum. Asıl hedefim ise her genç oyuncunun hayali olan Avrupa. Ama hemen yurt dışına gitmek gibi bir düşüncem de yok" dedi. "Beşiktaş'ta olmanın nedeni nedir?" sorusuna ise Rıdvan, "Bana göre İstanbul'da oynanacak tek takım Beşiktaş... Karşıyaka'lıyım ama dünyanın bir numaralı taraftarı Beşiktaş'ta" şeklinde cevap verdi.

BİZE ULAŞIN