Damga vururuz

Hüseyin Cimşir'in yerine kaptanlığa getirilen Egemen Korkmaz, SABAH aracılığıyla bordo-mavililere seslendi: Lige ve Avrupa'ya damga vuracağız

Trabzonspor'un çiçeği burnunda kaptanı Egemen Korkmaz, bordo-mavililerin Isparta kampında SABAH'a özel açıklamalar yaptı. "Geçen yıldan dersimizi aldık" diyen Egemen, "Oturmuş bir takımız. Yeni sezonda tek hedefimiz şampiyonluk. Bunu başaracak güçteyiz. Hem lige hem de Avrupa'ya damga vuracağız" iddiasında bulundu. Yönetimin Hüseyin Cimşir'in yerine kaptanlık görevine getirdiği başarılı savunmacı, bu konu hakkında da "Hüseyin'in durumu belli olmadığı için fazla konuşmak istemiyorum. Trabzonspor gibi büyük bir camiada kaptanlık yapmanın onurunu yaşayacağım ve bana güvenenleri mahçup etmeyeceğim" açıklamasını yaptı.

BROOS ÇOK OTORİTER
Egemen yeni teknik direktörleri Hugo Broos için ise, "Hocamız hakkında ilk izlenimimiz, otoriter oluşu. Bunun yanında sahada topun devamlı bizde olmasını istiyor ve yeni bir sistemi uygulatmayı düşünüyor" yorumunu yaptı. Milli Takım hedefinin sürdüğünü kaydeden 27 yaşındaki bordo-mavili stoper, "Geçen yıl aday kadroya çağrılmadım. Demek ki yeterli değildim. Bu sezon daha iyi performans gösterip, Milli Takım'a gideceğim" dedi. Trabzonspor taraftarının en sevdiği oyuncuların başında gelen Egemen, yeni sezonda da maçın ardından "üçlü şov"a devam edeceğinin altını çizerek röportaja nokta koydu.

BİZE ULAŞIN