Daum garanti verdi, Volkan imzaladı

Fenerbahçe'de düğüm haline gelen Volkan Demirel'in transferini Christoph Daum çözdü Alman hoca gündüz, "Volkan birinci kalecimdir" deyince milli kaleci akşam imzayı attı

Fenerbahçe haziran ayı başından bu yana düğüm haline gelen kaleci Volkan Demirel'in transferini teknik direktör Christoph Daum bir günde çözdü. Uzun süredir ekonomik şartları gerekçe göstererek kulübü ile sözleşme yenilemeyen milli kaleci ile yönetim arasındaki pürüzler bir türlü giderilemiyordu. Avrupa'da 1-2 kulüpten teklifler alan Volkan imza atmadıkça da, yabancı kontenjanını kaleye kullanmak istemeyen yönetim huzursuzlanıyordu.

YILLIK 2 MİLYON EURO ALACAK
Samandıra'da dün sabah yapılan idman sonrası mini bir basın toplantısı düzenleyen Daum, Volkan'la ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Milli file bekçisini her zaman birinci kaleci olarak düşündüğünü söyleyen Alman teknik adam, "İnşallah en kısa zamanında kararını verip Fenerbahçe'de kalır. Çünkü ben her zaman 'Volkan' dedim. Volkan'ı istedim. Bu iş pozitif olarak bitirilemezse alternatifleri düşünebiliriz" dedi. Daum'un "1 numara" garantisi veren sözlerinin ardından Volkan akşam saatlerinde menajeri Erdinç Şehit'le birlikte kulübe geldi. Resmi siteden de 4 yıl daha Fenerbahçe'de kalacağı açıklanan Volkan Demirel bugün yapılacak idmana da çıkacak. Yıllık 2 milyon euro'dan anlaştığı öğrenilen milli kaleci için imza töreni daha sonra gerçekleştirilecek.

BİZE ULAŞIN