Türkler çok asil

Ülkesinde Sportweek dergisine "G.Saray'da Türk futbolcular çok asil. Takım için ellerinden geleni yapıyorlar" diyen Rijkaard, La Liga'da forma giyen Heitinga ve Huntelaar için, "Almamız mümkün değil" dedi

Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard, ülkesinde yayın yapan Sportweek dergisine yaptığı açıklamalarda futbolcularına ve İstanbul'a övgüler yağdırdı. İşte Hollandalı teknik adamın açıklamaları: "Türkiye'de futbol kültürü çok gelişmiş. Takımdaki Türk oyuncular çok çalışkan, bunu antrenmanlarda gözlemledim. Her zaman takıma ellerinden gelenin en iyisini vermeye çalışıyorlar ve oyun içinde topa sahip olmak istiyorlar. Türk oyuncular çok asil. Aramızda geçen diyaloglarda onların ne kadar gururlu ve soylu olduklarını anladım. Geçen sezon da Benfica'yı eleyene kadar başarılıydılar ancak ardından gelen sakatlıklar performanslarını etkiledi."

HUNTELAAR&HEİTİNGA İMKANSIZ
Real Madrid'de forma giyen Huntelaar ve Atletico Madrid'in stoperi Heitinga'nın G.Saray'da forma giymesinin imkansız olduğu belirten
Rijkaard, iki vatandaşı için İspanyolların yüksek bonservis bedelleri ödediğini ve bu yüzden transferin mümkün olmayacağını ifade etti.

İSTANBUL ÇOK HAREKETLİ
G.Saray'a imzası sonrasında bir hafta kaldığı İstanbul'a da övgüler yağdıran Hollandalı teknik adam izlenimlerini şu sözlerle ifade etti: "İstanbul modern bir şehir. Çok hareketli bir yaşam var. " Bunu söyleyen ilk yabancı elbette ki ben değilim ama ilk izlenimim İstanbul'un modern Batı dünyasının bir parçası.

BİZE ULAŞIN