Uluç'tan çarpıcı açıklama

Salı 07.07.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 07.07.2009 09:58
ABONE OL
Usta kalem Hıncal Uluç, bugünkü yazısında Fenerbahçe'yi kızdıracak açıklamalarda bulundu. Uluç " Aziz Yıldırım'ın hedefi şampiyonluk olabilir, üst üste üç yıl şampiyon olamadığı için" dedi.

Hıncal Uluç, Fotomaç Gazetesi'nde Bülent Can ile yaptığı söyleşide şunları dile getirdi;

Keita'nın hiç oynamadığını farz ederek söylüyorum, Galatasaray sıkıntı çekmez forvetten yana. Ama Keita'da yeteneklerini Hagi gibi, Popescu gibi 'artık bitti' dendiği bir dönemde konuşturursa faydalı olur. Lyon, Fransa'nın en başarılı takımlarından biri. Lyon, Keita'dan tam anlamıyla istifade etti mi? Zaten buradan çıkıyor tartışmalar. El elden üstündür. Hagi'yi Popescu'yu neredeyse emeklilikten toplayıp getirdi Fatih Terim. Rijkaard da Keita'yı kullanabilirse Galatasaray çok iyi bir futbolcu kazanmış olur.

_Daha önceki bir röportajda "Adnan Polat, Rijkaard'ı getirerek Aziz Yıldırım'ın transferlerini ezdi" demiştiniz. Şimdi Keita'nın transferi de Galatasaray'ı daha mı öne çıkardı?
Galatasaray, Fenerbahçe'yi düşünerek transferleri yapıyorsa tabii ki üstünlük! Galatasaray orayı çoktan geçti. Yani Aziz Yıldırım'ın hedefi şampiyonluk olabilir, üst üste üç yıl şampiyon olamadığı için. O kompleksleri duyabilir. Ama Galatasaray artık Türkiye Şampiyonluğu ile camiasını ve taraftarını tatmin edecek durumda değil. Zaten Galatasaray'ın Avrupa'daki başarısız sonuçlardan sonra Galatasaray'ın hedefinin doğrudan doğruya Avrupa olması lazım. Onun için Fenerbahçe'ye değil Avrupa'ya entegreli bir takım kurması lazım. Rijkaard'a yetki verilmesinin nedeni bu. Böyle bir hocayla başlamak Galatasaray'ın hedef olarak Avrupa'yı seçtiğini gösterir. Zaten aksi bir hedef olsaydı Rijkaard gelmezdi. Türkiye'de şampiyon olmak Rijkaard'ın kariyerine bir şey eklemez.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...