Aziz Yıldırım'a ceza

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a Voleybol Federasyonu (TVF) Ceza Kurulu'ndan kötü haber.

Yıldırım, kulübün resmi internet sitesinde ve FB TV'de yayınlanan ''Voleybola yakışmıyor'' başlıklı haber nedeniyle Voleybol Federasyonu Ceza Kurulu tarafından 1 ay hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı.
Edinilen bilgiye göre, TVF Ceza Kurulu, geride kalan sezon Arkasspor ile Fenerbahçe arasında yapılan play-off yarı final ilk maçıyla ilgili maçın hakemleri ve top toplayıcılarına yönelik suçlamaların bulunduğu haber nedeniyle, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, dönemin Şube Sorumlusu Hakan Dinçay ve dönemin genel sekreteri Vedat Olcay'a 1 ay hak mahrumiyeti cezası verdi.

Kurulun, daha önce 2 kez kulüp yönetimine yazı gönderdiği ve haberin sorumlularıyla ilgili bilgi istediği, ancak kulüpten bu konuda olumsuz yanıt alındığı öğrenildi.

Bunun üzerine TVF Ceza Kurulu'nun, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) aracılığıyla İl Spor Güvenlik Kurulu'na gerekli başvuruyu yaptığı, ayrıca ''Sporda Şiddetin Düzenlenmesi ve Önlenmesi Yasası''nın 5149 sayılı kanunun 2, 15 ve 16. maddeleri ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) 3984 sayılı kanunun 33. maddesi gereği işlem yapılması için harekete geçtiği kaydedildi.

CEZA ALDIRAN HABER

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesi ve FB TV'de 6 Nisan ve sonrasında birkaç kez yayınlanan ''Voleybola Yakışmıyor'' başlıklı haber ise şöyle:

''Voleybola Yakışmıyor''

''Aroma Erkekler Voleybol Ligi Play-Off yarı final ilk maçında Arkasspor ile karşı karşıya gelen erkek voleybol takımımız maalesef sadece rakibine karşı değil maçın hakemlerinden top toplayıcı çocuklara ve seyirciye karşı da mücadele etmek zorunda kalmıştır. Maç boyunca takımımızın oturduğu bölümün hemen arkasında bulunan bir grup kendini bilmez, yedek oturan oyuncularımıza teknik heyetimize ve yöneticilerimize hakaretlerde bulunmuş ve küfürler etmiştir. Bu da yetmezmiş gibi maçın hakemleri gösterdikleri sarı kartlar ve verdikleri akıl ve mantık dışı kararlar ile takımımızın maçı kaybetmesi için adeta rakip takım oyuncusu gibi mücadele etmişlerdir. Top toplayıcı çocukların dahi oyun esnasında sayı almamızı önlemek adına sahaya top atmaları yan hakemin uyarısına rağmen müsabakanın hakemi tarafından görmezden gelinmiştir. Takımımızın bu duruma itirazı da kartla cezalandırılmıştır. Avrupa'da başarılara imza atmış ve voleybolda Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden biri olan Arkasspor ile 100 yıllık camiamızın erkek voleybol takımının müsabakasında yaşananlar Türk voleyboluna yakışmamaktadır. Voleybola destek veren örnek kurumlardan biri olan Arkas'ın da kurum imajının bu şekilde zedelenmesine izin vermeyeceğini umuyoruz. Voleybol Federasyonu'nun da spor salonlarında yaşanan bu çirkinliklere dur demek adına harekete geçmesini bekliyoruz. Aksi takdirde Fenerbahçe ve Arkas gibi iki önemli kulübün karşı karşıya geldiği bu olumsuz durumun baş sorumlusu bu olaylara seyirci kalan ve üzerine düşeni yapmayan federasyon olacaktır. Kulübümüze karşı sergilediği tutumu anlamakta zorluk çektiğimiz federasyonun bu durumunu gözden geçirmesi ve taraf değil objektif olması gerektiğinin bilincine varmasını bekliyoruz.''

BİZE ULAŞIN