Diyarbakırspor'da Ziya Doğan dönemi

Diyarbakırspor yönetimi, Teknik Direktör Nurullah Sağlam'ın dün istifa etmesinin ardından Teknik Direktör Ziya Doğan'la anlaştı.

Turkcell Süper Lig'in yeni takımlarından Diyarbakırspor, teknik direktörlüğe Ziya Doğan'ı getirdi. Diyarbakırspor Kulübü Basın Sözcüsü Suat Önen, "Uzun süren görüşmeler sonunda Ziya Doğan ile anlaşmaya vardık. Camiamıza hayırlı olsun." dedi.

Önen, Teknik Direktör Ziya Doğan'la dün gece ve bu sabah yaptıkları görüşmeler sonucunda anlaştıklarını belirterek, "Hocamız bugün kampa katılacak. Kendisine kulübün yaşadığı ekonomik sıkıntıyı açıkça anlattık. Kendisi de prensiplerini anlattı. Bir noktada buluştuk ve anlaştık. Hocamızın talebi ve kulübümüzün maddi durumu doğrultusunda transferi gerçekleştireceğiz." diye konuştu.
Teknik Direktör Nurullah Sağlam'ın transferi gerçekleştirilen futbolculara ve menajerlerine peşinat ödemesi yapılmadığı için görevi bıraktığını belirten Önen,"Biz Nurullah Sağlam ile birlikte yola çıktık. Kader birliği yaptık. Nurullah Sağlam ile futbolculara yapılacak ödeme planı konusunda anlaşamadık. Biz ekonomik sorunlarla mücadele eden bir kulübüz. Çok kısıtlı nakit parayla transfer yapmaya çalışıyoruz." dedi.

Teknik Direktör Ziya Doğan ise yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor'da çalışmaktan gurur duyacağını dile getirdi. Zorlukları seven ve aşmasını bilen bir yapısı olduğunu belirtin Doğan, "İnşallah başarılı olacağız. Diyarbakırspor'un bütçesini düşünerek transferler çalışmasını sürdüreceğiz. Bugün resmi sözleşmeye imza atacağız. İnşallah hayırlı olur." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN