Ferrari kanat taktı

Beşiktaş, bir aydır uğraştığı transferde mutlu sona ulaştı. Dün akşam başkan Demirören'in İstanbul'a getirdiği 30 yaşındaki İtalyan stoper, "Şampiyon bir takıma geldiğim için çok mutluyum" dedi

Beşiktaş, Mehmet Topuz hüsranıyla başladığı transfer sezonunda bombaları art arda patlatmaya devam ediyor. Fink, İsmail Köybaşı, Rıdvan Şimşek ve Nihat Kahveci'yi renklerine bağlayan siyahbeyazlılar, uzun süredir peşinde oldukları Genoa'nın İtalyan stoperi Matteo Ferrari'de de mutlu sona ulaştılar. Başkan Yıldırım Demirören'in İtalya'da bizzat yürüttüğü transfer harekatı dün tecrübeli futbolcunun başkanın özel uçağıyla İstanbul'a getirilmesiyle son buldu.

BONSERVİSİ 5.7 MİLYON EURO

Önce Genoa Kulübü, ardından futbolcunun İtalya'da çok ünlü olan sevgilisi Aida Yespica'yı Türkiye'ye gelmeye ikna etmek için uğraşan siyah-beyazlılar, tüm pürüzleri giderip imzayı attıracağı sırada bu kez de Ferrira ile kulübü arasında doğan alacak sorunu yüzünden sonuca ulaşamamıştı. Yaşananlar sonrası hafta başında yeniden İtalya'ya çıkarma yapan başkan Demirören, üst üste yapılan görüşmelerin ardından tüm sorunları çözerek Ferrari'ye imzayı attırdı ve dün akşam saatlerinde İstanbul'a getirdi. Bonservisi için 5.7 milyon Euro ödenecek Ferrari, yıllığı 2.4 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme imzaladı. Bugün sağlık kontrolünden geçirilecek olan başarılı futbolcu için yarın imza töreni yapılacak.

'ŞAMPİYON BİR TAKIMA GELDİM'

Başkan Demirören ve yönetici Şeref Yalçın ile birlikte Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne dün akşam gelen Ferrari, burada yaptığı açıklamada, "Şampiyon bir takıma geldiğim için çok mutluyum. Everton' da önemli deneyimlerim oldu. Hayatımda yeni bir sayfa açmak istiyorum. Beşiktaş benim için büyük bir şans oldu. Birlikte çok güzel zaman geçireceğimizi umuyorum" diye konuştu.

İKİNCİ KEZ YURTDIŞINDA
Futbol kariyerine S.P.A.L takımında başlayan Ferrari, İnter, Parma ve Roma'da oynadı. Tek yurtdışı deneyimini 2005'te Everton'da yaşayan Ferrari, 2008'de geldiği Genoa'da 32 maçta oynadı, 21 kezmilli oldu.

Matteo Ferrari = 12X Ferrari
BEŞİKTAŞ'IN Genoa'dan transfer ettiği Matteo Ferrari için ödeyeceği bonservis bedelinin 5.7 milyon euro olduğu iddia edildi. Cenova bölgesi gazetesi Corriere Mercantile'nin haberinde Beşiktaş'ın 2 milyon euro peşin ödeme yaptıktan sonra ikinci taksit olarak ise 3.7 milyon euro vereceği belirtildi. Siyah-beyazlı kulübün ödeyeceği bu rakam ile Matteo Ferrari'nin soyadıyla aynı olan İtalyan spor otomobili Ferrari'nin en lüks modeli Ferrari 599 F1'den 12 tane alınabiliyor. 6000 cc silindir gücüne sahip Ferrari'nin bu modeli yaklaşık 460 bin euro karşılığında satılıyor.BİZE ULAŞIN