Troisi resmen Kayserispor'da

Kayserispor, geçen sezon Gençlerbirliği'nde forma giyen Avustralyalı futbolcu James Troisi ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulüp binasında düzenlenen imza töreninde açıklamada bulunan Genel Menajer Süleyman Hurma, Troisi'yi transfer etmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, transferin hem oyuncuya hem Kayserispor'a hem de Türk futboluna hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Avustralyalı futbolcu Troisi'nin Gençlerbirliği ile sözleşmesinin devam ettiği yönündeki iddialara da cevap veren Hurma," Biz sözleşmesi devam eden bir oyuncuyla sözleşme imzalayacak kadar ne yetersiz ve bilgisiz insanlarız ne de kulübüz. Oyuncu avukatıyla görüştükten sonra mukavelesine dayanarak Gençlerbirliği ile sözleşmesini fesh etmiştir. Biz oyuncuyla sözleşmesinin feshinden sonra mukavale imzaladık. Dolayısıyla bizim mukavelesi devam eden bir oyuncuyu almamız veya onu alıkoymamız mümkün değil. Sözleşmesi biten bir oyuncuyu transfer ettik. Bu oyuncunun şu an Gençlerbirliği ile herhangi bir ilgisi yok" ifadelerini kullandı. Troisi'den sonra bir yabancı futbolcu daha almak istediklerini bildiren Hurma, teknik heyet ve taraftarı memnun edecek iyi bir santrfor alabilmek için arayışlarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Avustralyalı futbolcu James Troisi ise, Kayseri'de olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek," Beni burada çok güzel karşıladılar. Umuyorumki hep beraber güzel bir sezon geçireceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından 21 yaşındaki Troisi, Asbaşkan Şaban Miraboğlu'nun da hazır bulunduğu törende kendisini 4 yıllığına Sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. Troisi, ardından gazetecilere Kayserispor bayrağıyla poz verdi.

SÖZLEŞMEDE YAZAN BEDEL GENÇLERBİRLİĞİ'NE ÖDENEREK, TROİSİ SERBEST KALMIŞTIR
James Troisi'nin avukatı Emre Koçak ise, yaptığı yazılı açıklamada, Troisi'nin Kayserispor ile anlaşmasıyla ilgili basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, Troisi'nin hiçbir gerekçe göstermeden herhangi bir hakkı olmadan sözleşme fesh eden bir oyuncu gibi gösterildiğini söyledi. Avukat Koçak," Tüm futbol kamuoyunun bilmesi gerekir ki, Troisi'nin Gençlerbirliği ile yapmış olduğu protokole göre belirli bir bedel ödenmesi halinde sözleşmesini sonlandırabileceği hüküm altına alınmıştır.

Taraflar arasında imzalanan ve özel hükümler içeren bu protokol uyarınca da Troisi protokolde yazan bedeli Gençlerbirliği'ne ödemek suretiyle sözleşmesini sonlandırmıştır. Futbol kamuoyuna yansıdığı gibi Troisi, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve taraflar arasındaki sözleşmeye aykırı olarak bir fesih gerçekleştirmemiştir. Sözleşmenin sonlandırılmasına imkan veren bedel ödendikten sonra sözleşme fesh edilmiştir. Sözleşmesi sona eren her futbolcu gibi James Troisi de istediği herhangi bir kulüple FIFA ve TFF talimatlarının gösterdiği doğrultuda sözleşme imzalama hakkına sahip bulunmaktadır. Gençlerbirliği kulübüne James Troisi'ye bugüne kadar göstermiş olduğu destekten ötürü teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN