Lance yetişti beyler!

Fransa Bisiklet Turu'nun zamana karşı takım yarışı etabında Lance Armstrong, sarı mayonun sahibi Cancellara'ya yetişti. Contador da üçüncü sıraya çıktı

Fransa Bisiklet Turu'nda Montpellier'de koşulan takım zamana karşı etabıyla 4. etap da geride kaldı. Önceki günkü perfomansıyla sarı mayoya göz kırpan Lance Armstrong, turu lider götüren Fabian Cancellara ile arasındaki zaman farkını sıfıra indirdi ama sarı mayoyu alamadı. İsviçreli Cancellara'nın takımı 39 kilometrelik etabı 47 dakika 9 saniyede tamamladı. Armstrong'un takımı Astana 46.28'lik zamanı yakalabilse sarı mayo Amerikalı'nın olacaktı. Ama Astana finişi 46.29'da geçti ve saniyenin yüzdeleriyle yapılan sıralamada organizasyon komitesi sarı mayonun Cancellara'da kaldığını açıkladı. İsviçreli, etap sonrası sonucu, "Swiss timing" (İsviçre zamanı) olarak yorumladı.

CONTADOR, LANCE'E ÇALIŞTI
Cancellara ve Armstrong toplamda 10 saat 38 dakika 7 saniye ile ilk ikide yer alırken Armstrong'un takımı Astana'dan Contador (19 saniye geride), Klöden (23 saniye) ve Leipheimer (31 saniye) genel klasmanda ilk beşi oluşturdu. Takımın 1 numarası olarak gösterilen Contador'un takım için yoğun çaba sarfetmesi, Armstrong'un sarı mayoyu alması için çalışması takım olma adına mükemmel bir görüntüydü. Turda bugün 195.6 kilometrelik 5. etap (Le Cap D'Agde-Perpignon) geçilecek. Barcelona- Andorra arasındaki 7. etapla birlikte bisikletçiler dağlara çıkmaya başlayacak.

DERSİMİZ TAKIM OLMAK
Turun favorisi Contador ile (en arkada), beklenmeyen bir çıkış yapan takım arkadaşı Armstrong (arkadan üçüncü) arasında sorun var gibi gözüküyordu. Ancak Astana takımı ile kaptan Contador dünkü etapta özellikle de son düzlükteki sprintleriyle Amerikalı'nın sarı mayoyu alması için her şeyi yaptılar.

BİZE ULAŞIN