Delgado'nun sözleşmesi donduruluyor mu?

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, sakatlığı nedeniyle yaklaşık 4 ay sahalardan uzak kalacak Delgado'nun sözleşmesini geçici bir süre dondurabileceklerini söyledi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan antrenman sırasında gazetecilerle sohbet eden Mustafa Denizli, bir gazetecinin ''Delgado'nun sözleşmesini geçici bir süre dondurmak için Federasyona başvurmuşsunuz? Bu konuda ne söyleyeceksiniz?'' sorusu üzerine, ''O denenebilir, ortak karar verme aşamasındayız'' dedi.

Delgado ile konuştuğunu belirten Denizli, ''Delgado olumlu yaklaştı. Hatta bu, 'kendisinden geldi' diyebilirim. Burada alacağımız her karar, hem kulübün, hem takımın, hem de futbolcunun lehine olacak karardır. Şu anda 4 ay itibariyle istifade edemeyeceğiz bir futbolcunun, eğer öyle bir imkanı çıkarsa ortaya, niye istifade etmeyelim'' diye konuştu.

Mustafa Denizli, ''Delgado'nun sözleşmesi dondurulursa, onun yerine 10 numara pozisyonunda Gaziantepsporlu Tabata olabilir mi?'' şeklindeki bir soru üzerine de, ''Her ihtimal olabilir. Alternatif düşüncelerimiz içinde her şey olur ama önce şartların ortaya çıkması lazım. O da bugün yarın çıkar'' dedi.

HER FUTBOLCUYA TEKLİF GELEBİLİR

Mustafa Denizli, transfer teklifleri aldığı söylenen Bobo'nun kafasının rahat olması gerektiğini kaydetti.
Denizli, ''Bobo'nun kafası rahat mı?'' sorusu üzerine, şunları ifade etti:

''Rahat olması lazım. Dünyanın her ülkesinde, her futbolcuya belli kulüplerden teklifler gelebilir. Değerlendirmeyi futbolcu yapar. Futbolcunun bütün amacı kontratı yaptığı zaman, hangi kulüpte olursa olsun, daha iyi bir teklifle karşılaşmaktır. O zaman bazı oyuncuların kafasında soru işaretleri gelebilir. Bunlar sadece bizim Bobo için değil, her takım futbolcusu için olabilir. Galatasaraylı Arda ve Servet'in de kontratları devam ediyor, ama istenen oyuncular.''

Mustafa Denizli, ''Bu düşünceniz teknik direktörler için de geçerli olabilir mi?'' şeklindeki soruya karşılık, ''Olduğu zaman düşünülür, ama ben hariç konuşuyorum. Biz kararımızı verdik'' dedi.

TAKIMIN KAPTANLARI BELLİ

Mustafa Denizli, takımın kaptanlarının belli olduğunu, takımda 'kaptanlık' diye bir sorun olmayacağını söyledi.

Delgado'nun olmadığı süreçte dün akşamki şampiyonluk balosunda kupayı taşıyan İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, Nobre ve Serdar'ın o görevi yapacak yetenekte, yapmayı da hak etmiş futbolcular olduğunu vurgulayan Denizli, ''Ayrıca bizim takımda kaptanlık diye bir sorun olmaz. Hiç düşünmediğiniz oyuncuya o bandı takıp, sahaya kaptan olarak çıkartabilirim. Bant çok önemli değil, ben 12 sene bantsız çıktım'' diye konuştu.

Mustafa Denizli, sol kanatta oynayan genç bir gurbetçi oyuncuyla iki defa görüştüğünü, transferinde çok önemli bir sorun kalmadığını belirterek, bu transferin önümüzdeki günlerde bitebileceğini ifade etti.
Denizli, ''Bu sene yaptığınız transferler, önümüzdeki 5-6 senenin planları mı?'' şeklindeki bir soru üzerine de ''Şu anda düşüncemiz Türkiye'de ön plana çıkan genç oyuncuların bazılarını takıma katmak. Bunların arasına Necip'i de koyarsak, 3-4 tanesi bu kadrolar için yeterli'' dedi.

Zapotocny'nin Kasımpaşa'ya transferiyle ilgili bir soruya karşılık Denizli, ''Zapotocny burada çalışıyor. 'Zapotocny gidecek' diye bir şey yok. Şartlar takım için hangi ortamın uygun olduğunu gösterirse onu uygularız. Burada hem kulübün, hem takımın hem futbolcunun ortak menfaatleri önemlidir. Kontenjan sorun değil, açılır'' diye konuştu.

İnternette forumlarda yazışan taraftarların Batuhan'ın takımda kalmasını istediği şeklindeki haberlerle ilgili de Denizli, ''Onları sizden duyuyorum. Şu anda öyle bir düşüncem olsa sizinle paylaşırım'' demekle yetindi.

Mustafa Denizli, ''Futbolcular röportajlarda şampiyonluğu size mal ediyorlar. 'Hoca bu işi biliyor' diyorlar. Siz ne diyorsunuz?'' şeklindeki soruya da, ''Ben şampiyonluğu bilmiyorum, ben onları biliyorum. Onları bildiğim için öyle söylüyorlar. Onlarındır o. Ben başlarında organize eden kişiyim'' derken, bir gazetecinin, ''Futbolcular ligdeki Fenerbahçe maçından sonra hepimizin suratı asık, tek yüzü gülen Denizli'ydi' dediler'' şeklindeki sözleri üzerine de ''Bir musibet, bin nasihattan iyidir'' diyerek, sözlerini tamamladı.

BİZE ULAŞIN