"Farklılığımı hissettireceğim"

Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, 3 sezondur sezon başı kampı yapmadığını, bu sezon başında kamp yapmış Emre'nin farklılığını hissettireceğini söyledi.

Emre Belözoğlu, FB TV'de yaptığı açıklamada, sezon başı hazırlıklarında zorlandığını belirterek, ''3 sezondur, sezon başı kampı yapmayan bir futbolcu olarak oldukça zorlanıyorum. Bizi esas zorlayan şey sıcak. Özellikle son 2–3 gündür bizim idman yaptığımız saatlerde sıcaklık artıyor. Herkesin beklediği, sezon başında kamp yapmış Emre'nin farklılığını hissetireceğim'' dedi.

Belözoğlu, Christoph Daum'un kendisine lider oyuncu olduğunu hissettirdiğini, kendisinden beklenileni, saha içindeki performansı ve saha dışındaki hal ve hareketleriyle ilgili herşeyi yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

Daum'un antrenmanlarının daha keyifli olduğunu vurgulayan Emre, ''Hocayla ilgili yorum yapmak istemiyorum ama yeni hocamızla herşeyin değiştiği aşikar. Herkes idmanlardan keyif alıyor. Bununla birlikte, bence disiplin adına Daum bu takıma sembol olmuş bir isim. Buraya ciddi bir disiplinin hakim olduğu bir gerçek'' diye konuştu.

KAZANMAYA DAYALI FUTBOL OYNAYACAĞIZ

Belözoğlu, Daum'un, çok mücadele eden ve her zaman atak oynayan bir takım istediğini belirterek, ''Kazanmaya dayalı bir futbol oynayacağız. Takımımız kazandığında daha özgüvenli bir hale geliyor'' dedi.

Herkesin şampiyonluk adına elinden gelen mücadeleyi göstereceğini anlatan Belözoğlu, şöyle devam etti:

''Çok iyi mücadele eden bir takım olmak zorundayız. Ondan sonra işler yoluna girecektir, çünkü yetenekli oyuncu anlamında diğer takımlara göre sayısal üstünlüğümüz var. Yüreğimizi ve hırsımızı ortaya koymalıyız. Bunu ortaya koyarsak zaten herkesin beklediği Fenerbahçe ortaya çıkacaktır. Bazen öyle maçlar oluyor ki formanız bile size maç kazandırabiliyor, ama mücadele etmemiz lazım. Biz geçen sene bunu bazı maçlar dışında gösteremedik. Bu yıl ilk maçtan itibaren mücadele eden bir Fenerbahçe olursa, yetenekli yanlarımızı da sergileriz.''

UEFA Avrupa Ligi'nde ilk hedeflerinin gruplara kalmak olduğunu vurgulayan Belözoğlu, ''Devamında da gruptan çıkıp gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Sonuçta büyük hedefler koymanız gerekiyor. Herkesin olduğu gibi biz futbolcuların da hedefi, Fenerbahçe'nin, yarıştığı her alanda şampiyonluk ve kupa kazanmasıdır'' diye konuştu.

Emre, evlilikle birlikte uyku düzeninin ve yaşamının daha yoluna girdiğini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN