İkinci Topuz vakası!

Kayseri: "Troisi sözleşmedeki maddeye dayanarak parayı ödedi ve serbest kaldı. 4 yıllık anlaşma imzaladık" G.Birliği: "2011 yılına kadar mukavelesi var. F.Bahçe'den 9 milyon Euro aldılar, 5'ini bize versinler, yeter"

Kayserispor ile G.Birliği, James Troisi için birbirine girdi. İkinci Mehmet Topuz olayını andıran Troisi için dün iki kulüp sert açıklamalar yaptı. Kayseri dün Troise ile sözleşme imzalarken Başkent ekibinin Başkanı İlhan Cavcav, "Kayseri ile Troisi'nin yaptığı sözleşme geçersiz. Olayı federasyona taşıyacağız" dedi. Kayseri Asbaşkanı Şaban Miraboğlu ise "Futbolcunun Gençlerbirliği ile sözleşmesinde bir madde var. Bu maddeye göre, tazminatını ödeyen Troisi serbest kalıyor. Futbolcu bu maddeye dayanarak tazminatını ödedi ve bizimle anlaştı. Yani iddia edildiği gibi bizim Gençlerbirliği ile anlaşmamıza gerek yok. Bu tür tartışmalara da gerek yok. Biz her şeyi kurallara uygun yaptık" diye konuştu.

"KAYSERİ'Yİ KINIYORUM"
G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, "Bu arkadaşımızın mukavelesinin 2011 yılına kadar devam ettiği açık ve seçikçe sözleşmesinde ifade edilmektedir. Ancak bu futbolcunun bizden aldığı yıllık paranın 270 bin Euro olmasına karşılık, sayın Recep Mamur'un da kendi ifadesine göre, futbolcuya 500 bin Euro vererek böyle bir yola gitmelerini kınıyorum. F.Bahçe'den 9 milyon Euro aldılar. Bize Kayseri 5 milyon Euro versin, yeter" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN