Tırmanış zamanı

Fransa Bisiklet Turu'nda İspanya'daki ilk etabı Norveçli Thor Hushovd kazandı. Bugün tırmanışa geçilecek turda büyük çekişme yaşanacak

Fransa Bisiklet Turu'nun dün İspanya'ya geçilen 6. etabının galibi Thor Hushovd oldu. Norveçli sporcu müthiş çekişme yaşanan yarışın sonunda attığı sprintle Gerone-Barselona arasındaki 181.5 kilometrelik etabı ilk sırada tamamladı. İki yıldır ilk kez etap birinciliği kazanan Hushovd 6. kez Fransa Turu'nda etap kazandı. Bu etabı 10. sırada bitiren Fabian Cancellara genel klasmandaki birinciliğini koruyup sarı mayoyu çıkarmezken, etabı 27. sırada aynı zamanla tamamlayan Lance Armstrong da ikinciliğini sürdürdü.

EN UZUN VE EN YÜKSEK ETAP
İspanya' da bugün koşulacak ikinci etap ise turun en yüksek ve de en uzun etabı olacak. Deniz kenarındaki Barselona kentinden start alacak turun 7. etabında bisikletçiler 224 km pedal basacak ve 2 bin 240 metre yüksekliğe kadar çıkacaklar. Yüzde 7 eğimli turda sprinterlara şans tanınmazken, tırmanış ustaları ön sıralara fırlayacak. Yaşı nedeniyle tırmanışlarda geri düşeceği tahmin edilen Armstrong'dan (38) otoriteler yine sürpriz bekliyor.

BİZE ULAŞIN