Yıllık 12 milyon euro

Ronaldinho'nun menajerliğini yapan abisi Roberto De Assis yıllığı 12 milyon euro'dan 3 senelik sözleşme isterken, Milan 20 milyon euro talep etti.

F.Bahçe 56 milyon euro'luk maliyeti karşılamak için sponsor arıyor. Milan'ın süper yıldızı Ronaldinho'yu alarak Türk futbol tarihinin en büyük transferine imza atmak isteyen Fenerbahçe, umduğundan çok daha yüksek bir fatura ödeyecek. Brezilyalı futbolcunun menajerliğini de yapan abisi Roberto De Assis, Fenerbahçeli yöneticilerle yaptığı görüşmede, "Ronaldinho Fenerbahçe'ye gelir ama bunun yüksek bir bedeli var. Ronaldinho,

Milan'da ek gelirlerle birlikte yılda 11 milyon euro kazanıyor. Eğer Fenerbahçe yıllık net 12 milyon euro verirse Ronaldinho Türkiye'de futbol oynar" dedi. Assis bu dudak uçuklatan rakamın ardından bir şart daha öne sürdü ve sözleşmenin en az üç yıllık olması gerektiğinin altını çizdi. Fenerbahçe heyeti, "Bizden haber bekleyin" diyerek masadan kalktı. Yöneticiler daha sonra durumu başkan Aziz Yıldırım'a aktardı. Yıldırım "12 milyon euro, üç yıllık 36 milyon eder. 20 de Milan istiyor, toplam maliyet 56 milyon euro'yu buluyor. Rakamı çekebildiğimiz kadar aşağı çekelim" derken, bu müthiş transferin maliyetini karşılamak için çok güçlü bir sponsor arayışına başladı.

BİZE ULAŞIN