10'un etrafında

G.Saray Başkanı Polat'ın 3 ay önce "Takımı onun etrafında kuracağız" dediği Arda Turan dün resmen birinci kaptanlığa getirildi ve takımın efsane 10 numaralı formasını sırtına geçirdi

98 gün önce "Takımı Arda'nın etrafından kuracağız" diyen Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın Florya'da devrim yaratan kararı dün resmen açıklandı: "Lincoln'den alınan 10 numaralı formanın yeni sahibi Arda Turan artık sarı-kırmızılı kulübün 1. kaptanı." Hollanda kampı boyunca yıldız oyuncusunu medyadan uzak tutan ve GSTV'ye bile çıkartmayan G.Saray yönetimi, dün Bochum'da takımın kamp yaptığı otelde düzenlenen törenle Arda Turan'a 10 numaralı formayı takdim etti ve takımın birinci kaptanı olduğunu tebliğ etti. Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel, "10 numaralı forma Lincoln'ün değil, Metin Oktay'ın formasıdır"açıklamasıyla Brezilyalı yıldızı bir kez daha topa tutarken Arda'ya şu sözlerle övgüler yağdırdı: "Bu formayı onur ve gururla taşıyacağı için ona emanet ettik. Ona en büyük desteği takım arkadaşları verdi."

"AYHAN AĞABEYLİK YAPTI"
G.Saray altyapısından yetişen ve hayalinin genç yaşta takım kaptanlığı olduğunu geçmişte ifade eden Arda ise törende bir hayli heyecanlıydı. Her zaman rahat tavırlarıyla dikkat çeken milli yıldızın yönetimin aldığı bu karardan dolayı bir hayli duygulandığı gözlendi. İşte G.Saray'ın yeni 10 numarası ve 1. kaptanı Arda'nın açıklamaları: "Bu benim için büyük gurur ve onur. Başkanımız Metin Oktay'ın forması verilecek deyince kabul ettim. Ayhan Akman'a teşekkür ederim. İnanılmaz bir ağabeylik yaptı ve 22 yaşında birine kaptanlığı verdi. Herhalde kendi oğluna verilse bu kadar mutlu olurdu. G.Saray camiası bana efsane olmanın yolunu gösterdi. Ben çocukken 2000'de Kewell'lı Leeds'in karşısında G.Saray'ı bir kasanın üzerinde izledim. Takım içinde kimilerinin arkadaşı, kimilerinin abisi olacağım."

ARDA: HAYATIN TEK ANLAMI GALATASARAY
"Takımda Emre Aşık'ın lafının üzerine laf söylenmeyecek. Bundan herkes emin olsun. Burada amaç takımın başarısı. Benim her şeyim Galatasaray. Hayatımın tek anlamı Galatasaray ve ailem. Hatta Galatasaray ailem."
BİZE ULAŞIN