All-Star imzası

NBA'deki 9. yılında 4. takımına transfer olan Hidayet Türkoğlu, "Toronto Raptors'ı seçmek zor olmadı. Burayı basketbolunu bildiğim Doğu'da kalarak All-Star olmak için seçtim" dedi

NBA'in en başarılı oyuncuları arasına adını yazdıran milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Orlando Magic ile yollarını ayırdıktan sonra anlaşma sağladığı Toronto Raptors'la resmi sözleşmeyi dün imzaladı. NBA'de transferi en çok konuşulanlardan biri haline gelen, Portland Trail Blazers'ın da kadrosuna katmak için çabaladığı Hido, Toronto'ya 5 yıl için 53 milyon dolara imza attı. NBA'deki 9. yılında 4. kez takım değiştiren Hido (Daha önce Sacramento Kings, San Antonio Spurs, Orlando Magic formaları giydi), Türk sporcular tarihinde en yüksek ücreti alacak. Kendisi için düzenlenen törende heyecanlı olduğu gözlenen milli basketbolcu, Toronto'da olmaktan mutlu olduğunu belirterek, "Bana bu fırsatı veren herkese teşekkür ediyorum. Bu takımı seçmek zor olmadı. Çok kaliteli oyuncular var. Hep beraber güzel maçlar çıkaracağız" diye konuştu.

THY'DEN ÖZEL SEFER
Toronto Raptors'ın resmi sitesinde yapılan bir ankette de Kanada ekibinin taraftarlarının Hidayet'e olan güveni ortaya çıktı. Sitede 10 bini aşkın kişinin katıldığı, "Bu sezon Hidayet'ten beklentileriniz nedir" anketinde yüzde 45 'All-Star' Hido'nun olacağı yönünde oy kullanırken, yüzde 27 ilk 5'te başlar tahmininde bulundu. Yüzde 20 'play-offlarda kahraman olur', yüzde 8 de 'takımın en değerli oyuncusu olur' seçeneklerini oyladı. Öte yandan Türk Hava Yolları, Hido'nun transfer olduğu Toronto şehrine sefer başlatacağını açıkladı. Bugün başlayacak THY seferlerinin, Hidayet'in Toronto'ya gidişiyle ilgili olmadığı, tamamen imza gününe denk geldiği bildirildi.

FORMA NUMARASI 26
Çok sayıda basın mensubunun takip ettiği imza töreninde mutlu olduğu gözlerden kaçmayan Hidayet Türkoğlu, toplantı sonrası hayranlarıyla fotoğraf çektirdi. Ayrıca gazetecilere sırtında TURKOGLU 26 yazan tişörtler dağıtıldı.

BİZE ULAŞIN