G.Saray, Almanya'daki son çalışmasını yaptı

Yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabını önce Hollanda'da ardından da Almanya'nın Bochum şehrinde yaptığı özel maçlar ve antrenmanlarla sürdüren Galatasaray son çalışmasını bu sabah yaptı.

Sarı - kırmızılı ekip Zayton Cup'taki Bayer Leverkusen ile bu akşam oynayacağı maçın ardından da İstanbul'a dönecek.

Galatasaray'da Teknik Direktör Frank Rijkaard yönetiminde, yeni sezon hazırlık çalışmalarını Almanya Bochum da bu sabah basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı antrenmanla sürdürdü. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Rijkaard ve yardımcıları, Johan Neeskens, Nezih Ali Boloğlu, Albert Roca, Carlos Cuadrat yönetiminde, yerel saatle 10.30'dan itibaren başlayan çalışmanın yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdüğü belirtildi.

Yağmur altında yapılan çalışmanın ısınma egzersizleri ile başladığı, antrenmanın ana bölümünde ise teknik çalışmalar gerçekleştirildiği belirtildi. Oyunculardan Harry Kewell, kondisyoner Albert Roca'nın verdiği program doğrultusunda sahada özel bir çalışma gerçekleştirirken, ayak parmağındaki tırnak batması nedeniyle Ayhan Akman'ın bugünkü çalışmaya katılmadığı açıklandı.

Tobol Kostanay ekibi ile oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi'nde oynamayacağı açıklanan Mehmet Topal'ın tedavisinin sağlık ekibi eşliğinde çift seans olarak sürdürüldüğü belirtildi.

Galatasaray, bu akşam yerel saatle 20.00'da (TSİ 21:00) ise Zayton Cup üçüncü maçında Bayer Leverkusen ile karşılaşacak. Sarı - kırmızılı ekip bu maçın ardından özel uçakla Türkiye'ye dönecek.

BİZE ULAŞIN