Rothen seferi

Trabzonspor yabancı transferinde PSG'li Jerome Rothen için harekete geçti 31 yaşındaki Fransız sol açık, Broos'un da onay vermesiyle transfer edilecek

Trabzonspor yabancı transferinde rotayı Jerome Rothen'e çevirdi. Fransız kulübü Paris Saint Germain forma giyen 31 yaşındaki oyuncuyu bordo mavili takıma Song'un menajeri tavsiye etti. 2004 yılından itibaren Paris Saint Germain formasını giyen Rothen'in, kulübüyle sözleşmesi 2011 yılında sona eriyor. Orta sahada çok yönlü olarak görev yapabilen Fransız futbolcu, özellikle sol kanatta çok etkili. Fransa Milli Takımı'nın formasını 26 kez giyen Rothen'in bonservis bedelinin 4 milyon euro olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili olarak SABAH'a konuşan başkan Sadri Şener, "Bu oyuncu listemizde olan bir isim. Hocamız Broos ile görüşüp harekete geçeceğiz. Ekonomik olarak da kulübümüzün şartlarına uyarsa transfer edebiliriz" yorumunu yaptı. Trabzon bu futbolcu için hafta başında Fransa'ya çıkarma yapacak. Bu arada Genel Sekreterliğine Metin Kazancıoğlu, Sportif Direktörlüğe ise Ünal Karaman'ın getirildiği dün resmen açıklandı.

KARAMAN: MUTLUYUM
Karaman, "Bu istek karşısında Trabzonspor'a hayır dememiz söz konusu değildi. Bilgi birikimimiz, deneyimiz, ne varsa Trabzonspor'a fayda sağlamaya çalışacağız. Öncelikli hedefimiz Trabzonspor. Trabzonspor'un menfaatini ön planda tutacak şekilde çalışacağız" dedi. Öte yandan Kazancıoğlu ve Karaman, başkan Sadri Şener'in katılacağı bir törenle sözleşme imzalayacaklar.

BİZE ULAŞIN