Milli Takımı düşünüyor

Pazar 12.07.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 13.07.2009 00:59
ABONE OL
NBA'de geçirdiği başarılı bir sezonun ardından Toronto Raptors'a transfer olan Hidayet Türkoğlu, "NBA'de gayet güzel bir kontrat imzaladım. Artık Milli Takımı düşünüyorum" dedi.

Toronto'dan İstanbul'a geldikten sonra havalimanında düzenlenen basın toplantısında konuşan Milli Basketbolcu, şu anda NBA ile olan ilişkisinin bittiğini, artık tek düşüncesinin Milli Takım olduğunu söyledi. Kendine her zaman güvendiğini ifade eden Hidayet Türkoğlu, "Ben hep kendime güvenmişimdir. Şu an NBA ile olan ilişkim bitmiştir. O formamı çıkarttım artık, A Milli Takım formasını giyeceğim. NBA bizim işimiz, belli bir paralar kazanıyoruz. Milli Takım formasını gururla taşıyacağız. Biz iki senedir büyük bir çıkış yakaladık. Polonya'da bu başarıyı devam ettirmek istiyoruz. Ben takım arkadaşlarıma güveniyorum. İnşallah güzel bir yaz geçiririz" diye konuştu. Hidayet, 24 Temmuz'da Milli Takımla birlikte Bormio'ya gideceğini kaydetti.

Bir gazetecinin neden Toronto'yu tercih ettiği şeklindeki bir soruya ise "Ben sporcu olarak takım oyununa önem veren birisiyimdir. İyi takımlarla birlikte devam etmek isteyeceğimdir. Toronto devreye girdi. Hem basketbol olarak hem de şehir olarak bana cazip geldi. Şu anda elde edilen başarılara benzer başarıyı devam ettirebileceğimi düşündüm" cevabını verdi.

Hidayet, transferi ve kontrat dönemiyle ilgili olarak, "Ben kontratımla anılmak istemiyorum. Ben buralara kendi başarım ve performansımla geldim. Paranın ikinci planda kalmasını istiyorum" diye konuştu.