FIFA'dan sert uyarı

Formalarının altında "Hz.İsa'ya aitim" ve "Tanrı'yı seviyorum" yazılı tişört bulunan Brezilyalı oyuncular, FIFA tarafından ciddi bir şekilde uyarıldı

FIFA, Konfederasyon Kupası'nda tişörtlerinde "Hz.İsa'ya aitim" ve "Tanrı'yı seviyorum" yazan Brezilyalı oyuncuları uyardı. Aralarında 65 milyon Euro karşılığında Real Madrid'e transfer olan Kaka ve Bayern Münih'te forma giyen takım kaptanı Lucio'nun bulunduğu oyunculara bir uyarı gönderen FIFA, "Futbolcuların kişisel, dini ya da politik konuları futbol sahasına taşıması yasaktır" açıklamasında bulundu. Uyarıyı Brezilya Futbol Federasyonu'na gönderdiği bir mektupla bildiren FIFA, "Bu uyarımızı dikkate almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde ciddi yaptırımlarda bulunacağız" uyarısını da yaptı.

FORMA ALTINA SLOGAN YASAK
Haziran ayında oynanan Konfederasyon Kupası'nda Amerika Birleşik Devletleri karşısında 3- 2'lik skorla kazanılan final maçının ardından Brezilyalı futbolcular geniş bir daire şeklinde dizlerinin üzerine oturarak dua etmişlerdi. Brezilya'da eski Galatasaray kalecisi Claudio Taffarel ve Fenerbahçeli Alex de Souza ve Deivid, Gaziantepsporlu Beto'nun da üyesi olduğu daha önce iddia edilen Pentekostal Tarikatı'na Kaka ve Lucio başta olmak üzere birçok futbolcunun bağlı bulunduğu belirtiliyor. FIFA talimatlarına göre, futbolcuların formanın altına içinde politik, dini ya da kişisel bir slogan ya da reklam alması yasak.


BİZE ULAŞIN