'Başarılı olamazsak kaçacak delik ararız'

Bilgi Üniversitesi'nin davetlisi olarak İstanbul'a gelen Real Madrid'in efsane yıldızı Emilio Butragueno; müthiş transferlere rağmen başarılı olamamaları halinde ne yapacaklarını söyledi

Bilgi Üniversitesi ile yapılan anlaşma için Türkiye'ye gelen Real Madrid Spor Okulu Müdürü Dr.Emilio Butragueno SABAH'a konuştu. Bir dönem Real Madrid'in en büyük yıldızı olan Butragueno Türk futbolunda en beğendiği ismin Fenerbahçe'de forma giyen Emre Belözoğlu olduğunu söyledi. Real Madrid'in efsane yıldızı, "Emre gerçekten çok yetenekli. Onu izlemek gerçekten çok büyük keyif. Allah bazı futbolculara özel yetenek verir. Onda da bu yeteneklerden fazlasıyla var" ifadesini kullandı. Beşiktaş ile anlaşan ve İspanya'da uzun yıllar forma giyen Nihat Kahveci'ye de değinen Butragueno, "Onun şanssızlığı sakatlıklar oldu. Ama İspanya'da önemli işler yaptı. Ayrıca oynadığı dönemde Tayfun Korkut'u da çok beğenirdim" diye konuştu.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

ŞİFRE ERKEN YAŞTA EĞİTİM
İspanya'nın hem futbol hem de basketbolda kazandığı başarıları çok küçük yaşlarda başlayan eğitime bağlayan Real Madrid Spor Okulu Müdürü Butragueno, bu sezon transfere büyük paralar harcayan kulübünün başarılı olmak zorunda olduğunu ifade etti. Butragueno; Real Madrid'in Ronaldo, Kaka, Albiol ve Benzema gibi flaş transferlere rağmen bu sezon başarılı olamaması durumunda ne olacağı sorusuna ise esprili bir şekilde yaklaşarak, "Öyle bir durumda hepimiz kendimize kaçacak bir delik ararız" yanıtını verdi.
BİZE ULAŞIN