İsyan büyüyor!

Beşiktaş yönetiminin transferde verdiği uçuk rakamlar takım içindeki yabancılardan sonra yerli oyuncuları da rahatsız etti. Siyah-beyazlı yönetim bu sorunu aşmak için çözüm arıyor

Beşiktaş yönetiminin transferdeki uçuk rakamları takımdaki dengeleri alt üst ederken, Tello'dan sonra Filip Holosko ve bazı yerli futbolcular da rahatsızlıklarını sesli bir şekilde dile getirmeye başladı. Şilli yıldız Tello'nun zam isteğini kibarca geri çeviren yönetime, Holosko ile takımdan ayrılmak isteyen Bobo'nun da zam isteğinde bulunduğu öğrenildi. Özellikle yerli oyuncuların ücretlerinin komik bir seviyede kalması huzursuzluk yaratıyor. Beşiktaş'ta şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Ekrem Dağ, 350 bin TL+16 bin TL maç başı ücret alırken, İbrahim Toraman 1 milyon dolar, Hakan Arıkan 450 bin TL+maç başı 13 bin TL, Yusuf Şimşek 700 bin TL+maç başı 25 bin TL, Uğur İnceman 400 bin TL+20 bin TL maç başı, İbrahim Üzülmez 700 bin TL+maç başı 25 bin TL alıyor.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

YERLİDE EN YÜKSEK RÜŞTÜ
Kartal'da yerli oyuncular içinde en yüksek ücreti 1.5 milyon Euro ile kaleci Rüştü alırken, Nihat'ın resmi imza sonrası alacağı miktar ise 3 milyon Euro. Yabancı oyunculardan Ernst 3 milyon Euro, Ferrari 2.5 milyon Euro, Delgado 2.1 milyon Euro, Fink 1.2 milyon Euro, Nobre 2.3 milyon Euro garanti para alıyor.

PRİMLER DE ÖDENMEDİ
Siyah-beyazlı kulüpte diğer yabancıların ücreti ise şöyle: Tello 900 bin Euro, Sivok 850 bin Euro, Holosko 800 bin Euro, Bobo 900 bin Euro. Yabancı oyuncular arasındaki farkın çokluğu ile başlayan olumsuz havanın yerli isimlere de yansıması Beşiktaş yönetimini kara kara düşündürmeye başladı. Bu arada şampiyonluk primlerinin de hala ödenmemesi yönetimin başını ağrıtan başka bir faktör oldu.

BİZE ULAŞIN