Robben Fener'e mi geliyor?

İspanya'nın dünyaca ünlü kulübü Real Madrid'in efsanevi futbolcusu Emilio Butragueno, Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos'dan övgüyle bahsetti.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Santral Yerleşkesi'nde yapılan ''Spor Yönetimi Programı''nın tanıtımına katılan Butragueno, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Real Madrid'den ayrıldıktan sonra kariyerini Fenerbahçe'de sürdüren Roberto Carlos ile ilgili bir soru üzerine Butragueno, ''Roberto Carlos sahip olduğumuz en iyi oyunculardan biriydi'' dedi.

Emilio Butragueno, Roberto Carlos'un İspanya'da çok sevildiğini belirterek, ''Roberto Carlos, süper bir oyuncu. Taraftarların da çok sevdiği bir oyuncuydu. Fenerbahçe'de de başarılı olmaya devam edeceğini düşünüyorum'' diye konuştu.

İspanyol teknik direktörler Del Bosque ve Luis Aragones'in Türkiye'de başarılı olamamasıyla ilgili bir soru üzerine ise Butragueno, ''Del Bosque ve Luis Aragones, İspanya'da gayet prestijli, ünlü ve başarılı çalıştırıcılardır. Türkiye'de neden başarılı olamadılar, bilmiyorum. İspanya'da sadece haberleri alıyoruz, ama arka planda neler olduğunu bilemiyorum'' dedi.

Butragueno, Arjen Robben'in Fenerbahçe'ye transferinin söz konusu olup olmadığıyla ilgili bir soruyu ise ''Bilmiyorum, çünkü ben artık yönetim işleriyle uğraşmıyorum'' diye yanıtladı.

BİZE ULAŞIN