Başkan, Arda seni G.Saraylı yapar

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'ın Arda Turan sevdası bitmiyor. Dün televizyonda yıldız futbolcuyu bir kez daha isteyen Yıldırım'a Galatasaray Başkanı Polat, "Arda'nın Aziz Bey'i Galatasaraylı yapmasından korkuyorum" cevabını verdi

Üç büyük kulübün başkanı bir televizyon programında buluşup, Türk futbolunu ve yayın gelirleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundular. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Star TV'de Uğur Dündar'ın programı Arena Özel'e konuk oldular. Dündar, üç başkanı, kulüpleri bu sezon UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceği için bir araya getirdiklerini açıkladı. Programda Aziz Yıldırım, daha önce de transfer etmek istediği Arda Turan'ı bir kez daha Adnan Polat'tan istedi. Uğur Dündar, Yıldırım'a Arda'yı transfer etme arzusunun sürüp sürmediğini sorunca Yıldırım ile Polat arasında şu ilginç diyalog geçti:
Aziz Yıldırım: Arda ile 15 dakika konuşalım. Olumlu-olumsuz konuyu kapatalım. Adnan oyuncuyu veriyorsa, iddiam devam ediyor. Biz kulüp olarak varız derse, biz de alırız.
Adnan Polat: Aziz bey çok iyi Fenerbahçeli. Ama 15-20 dakika Arda'yla baş başa kaldığı vakit Aziz Bey'in Galatasaraylı olacağından korkuyorum! Onun için görüşmelerine müsaade etmiyorum. Arda takımın sembol futbolcusu. Tekliflerine teşekkür ediyorum ama başkan boşuna zamanını harcamış olur. Arda'yı Türkiye'de bir yere parayla satmayız. 1-2 sene sonra yurtdışı projeleri var.
Aziz Yıldırım: Yöneticiler takım değiştirmez ama oyuncular değiştirir. Dışarı satarsın, dışarıdan alırız! Bunu bil yani... Bu, Arda'nın tercihidir...

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

MENAJERLERE MEYDAN OKUDU!
Arda konusunda ters düşen iki başkan, menajerlerden şikayet konusunda hemfikirdi. Aziz Yıldırım, devletin menajer sorununa el atması gerektiğini belirterek, Lugano ile yaşanan sorunun menajeri Figer'den kaynaklandığını şu sözlerle anlattı: "16 milyon euro istendi. Yılda 4 milyon. 8'i peşin. 2 milyonu oyuncuya, 2 milyonu bonservis beledi gibi menajere... Biz 'Olmaz' dedik, konuyu kapattık. Şimdi kendileri görüşmek istiyorlar. Türkiye'de menajerlik nedir, kimse bilmiyor." Konunun üstüne gideceğini söyleyen Yıldırım, "80 oyuncu 1 menajerde. Buradan herkesi uyarıyorum, ben bu konunun üstüne gideceğim. Mehmet Topuz olayında Beşiktaş'la yaşadığımız sorun da menajer kaynaklıydı. Bu menajerleri imtihan yapıyorlar. İngilizce bilmiyor ama belge almışlar" diye konuştu.

TAKIMLARI İDARE EDİYORLAR
Trabzonspor Başkanı Şener, kulüplerde en çok eleştirilen konunun, menajer parası olduğunu dile getirerek, "Çok ciddi paralar söz konusu" dedi. Adnan Polat da, bir menajerin bir takımda 8-9 oyuncusu olabildiğini belirterek, "Bazen takımları idare ettikleri oluyor" diye dert yandı.

TRANSFER MÜJDESİ!

PROGRAMDA konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, transferi medya ya da taraftarın yönlendiremesine göre değil takımın ihtiyacına göre yaptıklarını söyledi. Başkan, bir orta saha bir ön libero veya sol kanat oyuncusu alacaklarını dile getirerek, "Daum bu mevkilerden beş isim belirledi. Bunlardan ikisini transfer edeceğiz" dedi.

ADNAN POLAT
- Arda çok iyi bir Galatasaraylı'dır. 1-2 sene sonra yurtdışına gidecek


AZİZ YILDIRIM
- Dışarı satarsın, dışarıdan alırız. Bunu bil, bu onun tercihidir...

BİZE ULAŞIN