Emre'den Arda'ya davet

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Emre Belözoğlu, takımda kaptanlık sorununun yaşanmadığını söyledi.
Sezon hazırlıklarının ikinci etabını Almanya'da sürdüren Fenerbahçe'den Emre Belözoğlu, sabah antrenmanının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Daum'un takımı şampiyonluk için nasıl motive ettiği sorusu üzerine Emre Belözoğlu, "Geçen sene üst üste mağlubiyetler yaşadık. Bu da maalesef Türkiye'de özgüvensizliğe sebep oluyor ve bizim için problem yaratıyor. Geçen seneki hocamızı da çok takdir ediyorum, onunla da çok iyi çalışmalarımız oldu ama bazı şeyler istediğimiz gibi gelişmedi. Biz, oyuncuların da hataları oldu. Sonuç olarak da;

Fenerbahçe camiasının hiç istemediği, kabul edemediği kaybeden takım imajı çizdik. Ancak bu sezon hocamız ilk geldiği günden itibaren "Şampiyonluk" diyor. Ben bu sezon şampiyonluğu yakalayacak bir takım yaratıldığını düşünüyorum. İnşallah hem hocamızın hem de Fenerbahçe camiasının istediği takım ortaya çıkar." dedi.

TAKIMIMIZDA KAPTANLIKLA İLGİLİ BİR SORUN YAŞANMIYOR

Emre, takımda kaptanlıkla ilgili bir tartışma yaşanıp yaşanmadığıyla ilgili soruya ise, "Takımımızda kaptanlıkla ilgili bir sorun yaşanmıyor. Önce Alex'in, sonra Semih ve Volkan'ın kaptanlık bandını hak ettiklerini biliyorum. Genç oyuncumuz Abdülkadir takıma kaptanlık için uygun görülse dahi, bütün takım onun arkasında durur. Zaten benim bu yönde bir sıkıntım yok." diye cevap verdi.

Tecrübeli futbolcu, Roland Koch'un idman taktikleriyle ilgili olarak da, "Ben kendisiyle ilk kez çalışıyorum ama daha önce onunla çalışan arkadaşlarımız onun çok keyifli idmanlar yaptırdığını söylemişlerdi. Ağır idmanlar olsa da bizi güldürmesini biliyor. Umuyorum bu çalışmalar sezona yansıyacaktır, önemli olan; sezonun sonunda gülmek." ifadelerini kullandı.

Emre, rakip takımların yaptığı flaş transferleri değerlendirmesinin istenmesi üzerine ise şunları söyledi; "Ben diğer takımların transferlerini değerlendirmek istemiyorum. Bizim transferlerimiz çok iyi oyuncular. Bu değerlendirmeyi yapacak en iyi kişi hocamızdır. Zaten onun takdir ettiği oyuncular, takıma takviye edilmiştir. Takıma çok iyi katkılar sağlayacaklarını düşünüyorum. Ben özgüveni sağladığımız takdirde şu anki kadroyla bile şampiyonluğu göğüsleyebileceğimize inanıyorum."

Başkan Aziz Yıldırım'ın Arena Özel programında Arda'yı 15 dakikada Fenerbahçeli yapabileceği açıklaması hatırlatılarak, "Seni kaç dakikada Fenerbahçeli yaptı?" sorusu üzerine Sarı - lacivertli futbolcu, "Beni Fenerbahçeli yapmasına gerek kalmadı, çünkü ben zaten %100 Fenerbahçeliydim. Galatasaray'da da çok güzel günler geçirdim ama Fenerbahçeliydim. Bu bir gerçektir. Arda'ya gelince; onunla aynı takımda oynamak isterim. Bunu herkes ister bence çünkü şu anda ligin en önemli yıldızı. Buraya gelip gelmemek tamamen kendi kararına bağlıdır." dedi.

BAZEN KENDİMİ İYİ İFADE EDEMEDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM

Emre, son olarak, sahadaki ve idmanlardaki tavrıyla ilgili olarak yöneltilen soruya ise; "Kavga kelimesini kabul etmiyorum. Çünkü kavga etmiyorum. Agresif bir yapım var ama bugün buraya gelmemi bu yapıma borçluyum. Kontrollü olduğum sürece bunun bir problem yarattığını düşünmüyorum. Bazen kendimi iyi ifade edemediğimi ve yanlış anlaşıldığımı da düşünüyorum." karşılığnı verdi.

BİZE ULAŞIN