Florya'da Keita şov

Fildişi Sahilli yıldız 500 taraftar önünde sarı-kırmızılı formayı giydi ve imzayı attı. Transfer sihirbazı yönetici Haldun Üstünel, Keita kadar alkış aldı

G.Saray'ın O.Lyon'a bonservisi için 8.5 milyon Euro ödediği Kader Keita dün Florya'da 500 taraftarın coşkulu desteği altında kendini 3 yıllığına sarı-kırmızılı camiaya bağlayan imzayı attı. İki yıl önce Lincoln için yapılan imza törenine benzer bir şekilde antrenman sahasının ortasında düzenlenen imza töreninde taraftarlar Keita'ya olduğu kadar; iki sezondur birçok yıldız ismi takıma kazandıran Futbol Şubesi Sorumlusu yönetici Haldun Üstünel lehine de tezahüratlar yaptılar. Bu sezon imza törenlerine kulübün eski yıldızlarını çağıran G.Saray yönetimi, Keita'ya formasını vermesi için eski sağ açığı Yılmaz Gökdel'i davet etmişti. Kendisine verilen 9 numaralı forma yerine 11'i tercih eden Keita, İstanbul'a ayak basmadan önce kendisi hakkında çıkan "Özel hayatı problemli, gece hayatını seviyor" eleştirilerin spekülasyondan ibaret olduğunu belirtti.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

GECE HAYATIM YOK
Fildişili yıldız konu hakkında şöyle konuştu: "Bence bir oyuncunun gerçek kalitesini gösteren, saha içinde yaptığı iştir. Ben özel hayatımla değil, sahada göstereceğim performansla konuşulacağımı düşünüyorum. İnançlı bir aileden gelen müslüman bir çocuğum. Lille'de oynadığım sürede böyle dedikodular hiç yapılmadı. Daha sonra Lyon gibi büyük bir kulübü gittiğimde, böyle dedikodular ortaya atıldı." Galatasaray taraftarının sevgisini oynayacağı güzel futbolla kazanacağını iddia eden Kader Keita, tercihinin iki kanatta oynamak olduğunu ifade etti.

BİZE ULAŞIN