Ön libero tamam

Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman resmen açıkladı: Christian Poulsen'den vazgeçtik. Ön liberoyu Brezilya'dan alacağız. Transfer 1 hafta içinde netlik kazanacak

Fenerbahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman Almanya kampına katılır katılmaz, sarı-lacivertlilerin gündemindeki Lugano, Poulsen, Güiza ve Brezilya seferi konularında önemli açıklamalarda bulundu. Tüm teknik ekip gibi sahaya eşofmanla inen ve sık sık telefonla konuştuğu gözlenen Kocaman, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı Brezilya seferinde bir ön libero izlediğini ancak henüz görüşme yapmadığını söyledi. Juventus takımında forma giyen Danimarkalı Christian Poulsen'in transferinden vazgeçtiklerini ifade eden Fenerbahçe'nin Sportif Direktörü, alacakları ön liberonun Brezilyalı olacağını da belirtti. Bu transferin 1 hafta içinde netlik kazanacağını da bildirdi. Aykut Kocaman'ın Brezilya'da izlediği isimlerin Cruzeiro'da forma giyen Fabricio de Sousa ve Corinthians'tan Elias olduğu ileri sürüldü.


İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

LUGANO EDU'YU YEDİ Mİ!
Kocaman İstanbul'a geleceği ileri sürülen Lugano konusunda ise "Geleceği hakkında bir bilgimiz yok. Ancak kendisi, oyuncu aradığımız bir mevkide görev yapıyor. Herkes gibi ona da kapımız açık. Gerekirse oturur, konuşuruz. Ancak bu konuşma bizim şartlarımızda gerçekleşir" dedi. Aykut Kocaman'ın bu sözleri, sakat olan Edu'yla yolların ayrıldığı şeklinde algılandı. Güiza'nın menajeriyle temasta olduklarını da ifade eden Kocaman, "Ona kampta olmasını söylediğimiz tarihin üzerinden geçti. Güiza'ya ulaşamıyoruz. Ama menajeri, futbolcunun daha tatile ihtiyacı olduğunu söylüyor. Real Madrid, Barcelona olsanız bile, oyuncunun boynuna ip bağlayıp getiremezsiniz. Ama bir iç yönetmeliğimiz var ve bu yönetmelik doğrultusunda Güiza'ya ceza verilecek" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN