Maçtan notlar

Futbolda UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Kazakistan'ın FC Tobol takımına konuk olan Galatasaray'da, teknik direktör Frank Rijkaard ilk resmi maçına çıktı.

Galatasaray'da teknik direktörlük görevini üstlenen ünlü Hollandalı çalıştırıcı, takımıyla ilk resmi maçına Kazakistan'da çıkmış oldu.

ARDA VE BAROS YEDEK

Galatasaray'da, birçok oyuncundan yoksun olarak çıkılan FC Tobol takımı karşısında Arda ve Baros yedek soyunduruldu.

Yeni transfer olan Keita'nın yanısıra, Kewell, Franco, Nonda, Linderoth, Hakan Balta, Serkan Çalık ve Mehmet Topal gibi oyuncularını FC Tobol maçına getiremeyen sarı-kırmızılı takımda, ilk 11 de genç oyuncular Alpaslan ile Erhan şans buldu.

TARAFTARLAR YALNIZ BIRAKMADI

Dünyanın neresine giderse gitsin taraftarının desteğini hep arkasında bulan Galatasaray, Kostanay'da da bu özelliğini sürdürdü.

FC Tobol takımının kenti olan Kostanay'da yaklaşık 30 Türk'ün yaşadığı öğrenilirken, sarı-kırmızılı yaklaşık 300 taraftar, kendilerine ayrılan bölümden takımlarını desteklediler.

Biletlerin yaklaşık 8 lira ücretle satıldığı karşılaşmaya Kazak taraftarların da ilgisi yüksek oldu.

MAÇ GÜNÜ ÇALIŞMA

Teknik direktör Frank Rijkaard, sarı-kırmızılı takıma maç günü antrenman yaptırdı.

Sarı-kırmızılı oyuncular, mücadelenin de yapıldığı Tcentralny Stadı'nda sabah saatlerinde bir ter idmanı yaparlarken, daha sonra otellerine dönerek, günün maça kadar kalan kısmını dinlenerek geçirdiler.

BASIN MENSUPLARI SIKINTI YAŞADI

FC Tobol-Galatasaray maçını izlemek üzere Kostanay kentine gelen Türk basın mensupları, Tcentralny Stadı'nda işlerini yapmakta büyük sıkıntı çekti.

Basın mensupları, ilk önce Türk taraftarların olduğu tribün bölümüne karışık bir biçimde oturtulurlarken, herhangi bir elektrik bağlantısı dahi bulunmayan bu bölüme itiraz etmeleri üzerine daha sonra yerleri değiştirildi.

Oldukça kısıtlı alana sahip ayrı bir yere alınan gazeteciler, burada da zor koşullar altında çalışmak zorunda kaldılar.

BİZE ULAŞIN