Sarvan umut dağıttı

MHK Başkanı Oğuz Sarvan:"Selçuk Dereli ve Cüneyt Çakır Şampiyonlar Ligi'nde maç yönetecek. Süper Lig'de hakemler yeterli. Geçen sezonun 2. yarısında gayet başarılıydık"

MHK Başkanı Oğuz Sarvan, düzenlediği basın toplantısında, MHK'deki değişikliklerle ilgili bilgi verip, geçen sezonun kısa bir değerlendirmesini yaptı. TFF ana statüsünde değişiklik olunca, MHK'nın da yeniden atanması gerektiğini belirten Oğuz Sarvan, "MHK yeniden atandı. TFF başkanının önerisi ve yönetiminin onayıyla MHK atanır. Sayın başkan görüşmemiz oldu. Tam bir uyum ve anlayış birliğimiz var. Benim kabul etmediğim veya onayım olmayan hiçbir arkadaşımız, bu kurulda ne görev yaptı ne de yapmaktadır'' diye konuştu. Sarvan, ''Neden MHK'de 3 isim değişti?'' şeklindeki soru üzerine, "Bu atamayla geliyor. TFF başkanı bana 'Şu şu isimler tamam mı?' dedi, 'tamam' dedim" dedi. Aralık ayında UEFA hakem listelerinde değişiklik olacağını kaydeden Sarvan, "Selçuk Dereli ve Cüneyt Çakır umut ediyoruz, listeye girecekler ve önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi grup maçlarında görev yapacaklar. Bu iki hakemimiz, UEFA Avrupa Ligi grup maçlarında 3'er tane maç yönetecekler" diye konuştu. Oğuz Sarvan, kendilerine Almanya'yı örnek aldıklarını, 4 yıl içinde Türkiye'deki hakemlerin yaş ortalamasının 38-39 olacağını anlattı.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

HAKEMLER DEĞİŞMEDİ
Sarvan, bu sezon Turkcell Süper Lig hakem kadrosuna aşağıdan kimseyi almadıklarını belirtti. 15 milyon TL bütçeleri olduğunu belirten Sarvan, " Ben başkan olarak kurul arkadaşlarımdan daha fazla ücret almıyorum. Para için yapılacak bir iş değil'' şeklinde konuştu. Sarvan, geçen sezonun ikinci yarısında aldıkları tedbirlerle başarılı olduklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN