Dev takas...

İspanyol spor gazetelari AS ve Marca, Barcelona ile Inter başkanlarının Zlatan Ibrahimovic-Samuel Eto'o takasında anlaşma yolunda olduklarını iddia ettiler.

İspanya Birinci Futbol Ligi'nin (La Liga) son şampiyonu Barcelona'nın Başkanı Juan Laporta ile İtalya Birinci Futbol Ligi'nin (Serie A) son şampiyonu Inter'in Başkanı Massimo Moratti'nin dün gece Milano'da biraraya geldikleri ve bu transfer konusunda anlaşmak üzere oldukları öne sürüldü.

İŞTE TRANSFER GÜNDEMİ

İspanyol spor basınının iddialarına göre, iki başkanın dün gece Milano'da yaptıkları görüşmede Barcelona'nın İsveçli golcü Zlatan Ibrahimovic'e karşılık, Inter'e 40 milyon Avro'nun yanı sıra Kamerunlu golcü futbolcu Samuel Eto'o ile kiralık olmak kaydıyla Belaruslu orta saha oyuncusu Alexander Hleb'i vereceği belirtildi.

Dün gece yapılan görüşmede tarafların büyük ölçüde anlaştığı ve 72 saat içinde bu transferin gerçekleşebileceği bildirildi.

Öte yandan, ''Sky Sport 24'' kanalına bir demeç veren Inter Başkanı Moratti, Barcelona Başkanı Laporta ile görüştüğünü doğrulayarak, şunları kaydetti:

''Maxwell ve Hleb konusunda görüştük. Ibrahimovic ile Eto'o'nun transferi de gündeme geldi tabi ki. Bana göre Ibrahimovic de Eto'o da aynı özelliklere sahip, benzer oyuncular. Bu Ibrahimovic'i satmayacağımız anlamına gelmiyor. Bir anlaşma olduğu takdirde doğal olarak bu operasyonda, Ibrahimovic'i satabiliriz. Buna karşılık Eto'o'yu da her zaman için kadromuzda görmek isteriz.''

BİZE ULAŞIN