"Final oynamak istiyoruz"

Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül hedeflerinin UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamak olduğnu söyledi. Gökhan, sarı-lacivertli takımın kamp yaptığı Bad Wörishofen kasabasındaki antrenmanı sonrası yaptığı açıklamada hedeflerinin UEFA Avrupa Ligi'nde final oynamak olduğunu belirterek, ''İlk eleme turunda rakip çok zorlu olmasa da ciddiye almamız gerekiyor'' dedi.

Almanya kampının iyi geçtiğini anlatan Gökhan Gönül, ağır tempolu idmanları İstanbul'da yaptıklarını, burada nispeten hafif tempolu antrenmanlar yaptıklarını kaydetti.

Gökhan Gönül maçlara iyi başlamak istediklerini belirterek, ''Hocamız bizimle toplantılar yapıyor. Çeşitli konuları kendi aramızda paylaşıyoruz. Tabii ki herkesin saha içinde sorumluluk alması lazım. Futbol bireysel bir oyun değil, takım oyunu. Herkes, takımın isteğine göre hareket etmeli. Çünkü herkes takımın bir parçası. Takım olmak için buradayız. Geçen yıl hocayla futbolcular arasında bir uyuşmazlık vardı. Bunu herkes görüyordu. Bu, dışarıdan da görülüyordu. Bu sene ise beraberlik ve uyum var. Her şey bir program içinde. Ben bunu tercih ederim. Çünkü takım olmak gerekiyor'' diye konuştu.

Takım içindeki forma rekabetinde kendisinin de bu rekabetin içinde olduğunu belirten sarı-lacivertli futbolcu, ''Bu takım oyunu. Kim hak ediyorsa, uyum sağlıyorsa, kim takıma bir şey katıyorsa, hoca onu oynatacak. Benim için Kazım oynamış, Mehmet Topuz oynamış fark etmiyor. Önemli olan takımın kazanması. Takım kazanıyorsa, benim yedek kalmam da önemli değil. Çünkü başkanımızın verdiği büyük sözler var. Bunlar için mücadele edeceğiz'' şeklinde konuştu.

Kendi başarısında takım arkadaşlarının da büyük rolü olduğunu belirten Gökhan Gönül, ''Bu sadece benim başarım değil. Benim önümde, arkamda, kalede oynayan oyuncular bunu sağladı. Önümde oynayan Deivid, oyun içinde bana yardımcı oldu'' diye konuştu.

Tecrübeli deafns oyuncusu Fenerbahçe'yi çalıştıran her hocanın önem verdiği oyunculardan biri olduğunun hatırlatılması üzerine şuunları söyledi:

''Gelen her hocanın benim üzerimde durması, bana tabii ki olumlu yansıyor. Hocanın bir oyuncuya güvenmesi, o oyuncuda özgüven oluşturuyor. Antrenmanlarda ve maçlarda daha rahat hareket ediyorsunuz. Ben de gençken, A Takıma ilk çıktığım yıllarda elim ayağım titriyordu. Bu da sizde stres yaratıyor. Hocanız size güvenirse, size de oynamak kalıyor. Fenerbahçe hem başarıları hem de ekonomik gücüyle dört dörtlük bir kulüp. Fakat benim eksiklerim var. Zaten bu eksiklerim olmasa Real Madrid Ronaldo'nun yerine beni alırdı herhalde. Demek ki eksiklerim var. Eksiklerimi tamamlamak için çalışıyorum. Dünyada bakarsanız, daha çok transfer yapan ve daha yüksek ücretlere oynayan oyuncular, orta saha ve forvet oyuncularıdır. Defans oyuncuları daha az transfer yapar ve daha az paralara oynar. 'Avrupa'ya transfer olup, Fenerbahçe'ye para kazandıracak mısınız?' derken, ben belki de burada bırakmak istiyorum. Benim açımdan, kulüp açısından her şey olumlu gidiyorsa, ben de burada bırakmak isterim. Fakat bu işte her şey var, sakatlık var. Kulüp beni isteyecek mi? Ama ben isterim. Benim iki yıl daha sözleşmem var. Kulübüm isterse, seve seve yeni sözleşme imzalarım.''

Öte yandan Fenerbahçe Almanya kampının beşinci gününde antrenmanlarını sürdürdü. Sabah yapılan idamana Özer Hurmacı hariç tüm futbolcular çıkarken Mehmet Topuz ve Kazım Kazım, Dolu Arslan eşliğinde ayrı çalışma yaptılar.

Antrenman ağırlık çalışması ve ısınma hareketleri ile başlarken dar alanda taktiğe dayalı topla çalışma ile devam etti. Antrenman dar alanda yapılan çift kale maçla sona erdi. Fenerbahçeli futbolcular daha sonra Cuma namazı için camiye gittiler.

Öte yandan Brezilya'ya gittiği belirtilen sportif direktör Aykut Kocaman'ın yarın kampa dönmesinin beklendiği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN