Kaptan sözü

NBA'deki gururumuz Hido, kaptanlık yapacağı 12 Dev Adam'ın Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türk halkını mutlu edecek iyi bir derece almayı hedeflediğini söyledi

Polonya'da Eylül ayında düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takımımız'ın kaptanlığını yapacak olan Hidayet Türkoğlu, Türk halkını mutlu edecek sonuçlar almayı istediklerini söyledi. Dün takım arkadaşları Ömer Onan, Kerem Gönlüm, Ender Arslan ve Kerem Tunçeri ile birlikte sağlık kontrolundan geçen Hido'nun, üzerinde yeni takımı Toronto Raptors'un amblemi bulunan tişört ve şortu dikkat çekti. Hido, Avrupa Şampiyonası'nda zorlu rakiplerle mücadele edeceklerini belirterek, "Ancak takım olarak havamız iyi. 24 Temmuz'da başlayacak hazırlıkları firesiz bir şekilde bitirmek önemli" diye konuştu.

TAKIMDA HERKES İNANMIŞ
Milli Takım'daki inanmışlığa dikkat çeken Hidayet, "Takıma davet edilen herkes burada bulunduğu için çok mutlu. İnşallah iyi bir hava yakalayacağız ve çıkıp bize yakışan, maçın başından sonuna kadar en iyi şekilde mücadele eden, toplara atlayan, istekli, arzulu ve geçen sene olduğu gibi bu sene de Türk halkını mutlu ettiğimiz iyi neticelerle ülkemize dönmek istiyoruz.'' Yeni takımı Raptors'un bulunduğu Toronto'da yaşayan Türk vatandaşlarından destek beklediğini de söyleyen Hido, "Ben Türküm, oradaki Türkler'in de maçlarıma gelmesini isterim. Bugüne kadar gördüğüm destek süperdi. İnşallah Toronto'da de beni yalnız bırakmazlar ve desteklerler'' dedi.

BİZE ULAŞIN