Sivas'ın rakibi Anderlecht

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu kuraları İsviçre'nin Nyon kentinde çekilirken, Sivasspor'un rakibi, Belçika'nın RSC Anderlecht takımı oldu.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde düzenlenen kura çekiminde, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki eşleşmeler belli oldu.

Sivasspor, ilk maçını 28 ya da 29 Temmuz tarihinde deplasmanda yaparken, rövanş maçı 4 ya da 5 Ağustos'ta Sivas'ta oynanacak.

''ÇEKİLEN KURADAN MEMNUNUM"

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Belçika'nın RSC Anderlecht takımıyla eşleşen Sivasspor'un kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, ''Çekilen kuradan memnunum. İlk maçımızın deplasmanda olması da lehimize'' dedi.

Mecnun Otyakmaz, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Sivasspor'un Belçika'nın RSC Anderlecht takımıyla eşleşmesinden mutlu olduğunu söyledi.

Çekilen kuradan memnun olduğunu bildiren Otyakmaz, ''İlk maçımızın deplasmanda olması lehimize. Çünkü bir yandan da Süper Lig başlayacak ve ilk maçımızda güçlü bir ekibi, Trabzonspor'u misafir edeceğiz. Bu nedenle ikinci maçın Sivas'ta olması avantaj'' diye konuştu.

TARAFTARDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Belçika'nın RS Anderlecht takımı ile eşleşen Sivasspor'un basın sözcüsü Fikret Ünsal, ''Belçika'dan bir beraberlik veya galibiyetle geldiğimiz takdirde, sahamızda rahatlıkla turu atlarız'' dedi.

Ünsal, Anderlecht'in köklü bir kulüp olduğunu, Avrupa'da çok eski dönemlerden beri bilindiğini ifade etti.

Turu geçmeyi istediklerini belirten Ünsal, ''İlk maçımız Belçika'da olacak. Belçika'da hem Türk çok, hem Sivaslı çok. Bu nedenle taraftar açısından hiçbir sıkıntımız olmayacak'' dedi.

Bu tip eleme maçlarında, ilk karşılaşmayı deplasmanda oynamanın her zaman avantaj olduğunu ifade eden Ünsal, ''Belçika'dan bir beraberlikle veya galibiyetle geldiğimiz takdirde, sahamızda rahatlıkla turu atlarız. Sivasspor da bunu başarabilecek güçte. Bülent Uygun ve öğrencilerine güveniyoruz, taraftarlarımızı da tribünlere davet ediyoruz'' diye konuştu.

GAYET GÜZEL BİR KURA OLDU

Ünsal, şunları söyledi: ''Gayet güzel bir kura oldu. Allah hayırlı, uğurlu etsin. Biz bugün iki sevinci birden yaşadık, hem istediğimiz takımın çıkması, hem de ilk maçı deplasmanda oynayacak olmamız bizi mutlu etti. Çünkü maçlarımızı oynadığımız stadımızın biraz daha rötuşları kalmıştı. Böylece stadyumumuz maça çok daha hazır hale gelecek, o konuda da zaman kazanmış olduk.''

BİZE ULAŞIN