Kaptanlık önemli değil

Daum'un kaptanlıkla ilgili açıklamalarından sonra konuşan Alex "Fenerbahçe'de oynamaya layık her futbolcu bandı takabilir. Ben Daum'u çok iyi anladım" dedi

Daum'un önceki gün basın toplantısında kaptanı değiştireceğine yönelik açıklamalarından sonra, Fenerbahçe kaptanı Alex resmi siteye konuştu. Hocasının sözlerinden sonra ortaya bazı spekülasyonlar atılabileceğini ifade eden Brezilyalı "Ancak ben Daum'un ne demek istediğini anladım. O her futbolcunun aynı oranda sorumluluk almasını istiyor. Bunu yanlış anlayanlar art niyetlidir" dedi. Fenerbahçe'de oynamaya layık görülmüş her futbolcunun kaptanlık bandını takabileceğini belirten Alex, Alman teknik adama da övgüler yağdırdı.

DAUM'A HAYRANIM
Alex "Daum beni Fenerbahçe'ye gelmem için ikna eden kişidir. Teknik direktörlüğüne karşı büyük beğenim var. Kaptanlık o kadar da önemli değil. Ben takım oyuncusuyum. Her zaman Fenerbahçe için mücadele eder ve savaşırım. Takım başarısız olursa kaptanlığın da bir önemi kalmaz" dedi. Brezilyalı, Avrupa Ligi'nde eşleştikleri Honved'in hafife alınmaması gerektiğinin de altını çizdi.

BİZE ULAŞIN