Süper Lig 384 bin 516 km

Ligde bu sezon 18 takım 384 bin 516 kilometre yol kat edecek. Diyarbakırspor 34 bin 154 kilometre ile en uzun yolculuğu yapacak

Turkcell Süper Lig'de yer alan 18 takım 2009-10 sezonunda gidiş-geliş olmak üzere toplam 384 bin 516 kilometreyi katedecek. Karayolları Genel Müdürlüğü yol haritasında şehirlerin otobüs ile mesafeleri dikkate alınarak gerçekleşen hesaplama sonucu en uzun yolculuğu ligin yeni takımı Diyarbakırspor; en kısa yolculuğu ise Başkent'in 3 takımı (Ankaragücü, Ankaraspor, Gençlerbirliği) yapacak. Kırmızı-yeşilliler en uzun yolculukta 34 bin 154 kilometre ile ilk sırada yer alırken, Diyar'ı 32 bin 218 kilometre ile Trabzonspor takip edecek. 28 bin 726 kilometre kat edecek Gaziantepspor ise üçüncü sırada bulunuyor. Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Ankaraspor ise en az yol yorgunluğunu hissedecek takımlar olarak göze çarpıyor. Başkent'in bu üç takımı da ayrı ayrı 14 bin 578 kilometre gidip-gelecekler.

SİVAS-KAYSERİ EN YAKIN
Ligin en uzun deplasmanı İstanbul'un 5 takımı ile Diyarbakırspor arasında yaşanacak.
Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Kasımpaşa ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor, bu zorlu Güney Doğu deplasmanı için 2 bin 630 kilometre (gidiş-geliş) yol yapacak. Sivasspor ile Kayserispor arasındaki maçlar ise 388 km (gidiş-geliş) ile birbirlerine en yakın deplasmana sahne olacaklar.

AVRUPA DA EKLENECEK
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Sivasspor'un Avrupa Kupaları'ndaki yoğun maç trafiği içerisinde uzak deplasmanlardan nasıl sonuçlar alacakları ise şimdiden merak konusu oldu.


BİZE ULAŞIN