Fener'e ilk uyarı

Fenerbahçe ilk ciddi hazırlık maçında Nürnberg ile yenişemedi. Gençleri 85'ten sonra oyuna alan Daum'un 'As takımı', iki farklı skoru koruyamadı. Goller Deivid (2) ve Emre'den geldi

Klasik bakışla bakarsak, Fenerbahçe adeta 'yorgunluktan bocaladı' da diyebiliriz. Fakat sarı-lacivertlilerin Nürnberg karşısında bazı 'tehlikeli' sinyaller verdiğini söylemek doğru olur. Bilica tam anlamıyla olumlu bir transfer ama oynadığı bölge çok kritik. Partneri bulunmazsa uzun vadede sıkıntılar yaşanabilir. ULM maçında Bekir, dün de Önder ve yine Bekir denendi ama sonuç pek pozitif değildi. Verilen açıklar düşündürücü. Alex-Semih en iyi anlaşan ikili ama geriden topun gelmesinde şimdilik problem var. Kanatların ileri kısımları da hâlâ sahibini arıyor. İkinci ve 25. dakikada iki gol buldu F.Bahçe ama organizyon yoktu. Önce Deivid kısabir uyanıklıkla topu kapıp tek başına golü attı. Ardından kaleci Schafer'in kısa pasında Alex'in presi Emre'yle gol getirdi. Nürnberg'in iyi bir organizasyonu ise 30'da Eigler ile gol getirirken hem ara pasta kademenin, hem de Eigler'in zorlamasında Önder'in yetersizlikleri Daum'u kızdırmış olmalı.

SAĞLIKLI TARTI YAPTILAR
69'da Deivid uzaktan bir vuruşla 3-1 yaptı. 76'da yine Eigler ve yine savunma hatası ortaya çıktı. Soldan kesilen ortada ofsayt tartışıla dursun Bilica ile Bekir'in kademe hatası Nürnberg'e bir gol daha getirdi. Son dakikada gelen Mintal'ın golü ise beraberliği sağladı. Vasat geçen ikinci yarıda göze çarpan 2 unsur Daum'un Wederson'u ön liberoda, Deivid'i de sol kanatta denemesiydi. Dileriz F.Bahçe'nin bocalaması en başta dediğimiz gibi yorgunluk kaynaklıdır. Beraberlik Bundesliga'nın yeni ekibine moral getirirken, F.Bahçe'nin de kendisini yeni sezonun öncesinde daha sağlıklı tartmasına neden oldu!

BİZE ULAŞIN