Fener'in rüya golcüsü

Yıldırım'ın 'rüya santrfor' gözüyle baktığı Diego Tardelli için sportif direktör Kocaman, Atletico Mineiro ile masaya oturdu.

Başkan Aziz Yıldırım'ın 'rüya santrfor' gözüyle baktığı Diego Tardelli için sportif direktör Aykut Kocaman, Atletico Mineiro ile masaya oturdu. Fotomaç'ın haberine göre 24 yaşındaki Brezilyalı golcü, 2007'de de Fenerbahçe'nin gündemine gelmişti. Bordeaux'nun da talip olduğu Tardelli'nin maliyeti yaklaşık 10 milyon euro

Başkan Aziz Yıldırım'ın, 2007'de Kezman'ın yerine düşündüğü, ancak o tarihte transferi gerçekleşmeyen Brezilyalı golcü Tardelli, bu kez Fenerbahçe'ye çok yakın. Daum'un alınması için onay verdiği ve 'rüya golcü' gözüyle bakılan Tardelli için sportif direktör Aykut Kocaman, Atletico Mineiro kulübü ile masaya oturdu. 1.79 boyunda ve 24 yaşındaki Tardelli transferindeki tek sıkıntı, sambacıya Fransa şampiyonu Bordeaux'nun da talip olması. Hatta şu an Bordeaux kulübü menajeri Vincent Duproux, Tardelli için Brezilya'da bulunuyor.

Fenerbahçe kulübünün yetkili isimlerinden alınan bilgiye göre Aykut Kocaman, hem Diego Tardelli Martins'le yüz yüze görüşmek hem de Atletico Mineiro yöneticileri ile bir araya gelmek üzere Brezilya'nın Belo Horizonte şehrine geçti. Daha önce Brezilya'da Sao Paulo ve İspanya'da Real Betis formasını da giyen sambacının maliyeti yaklaşık 10 milyon euro. Tardelli bu sezon 11 haftası geride kalan Brezilya Ligi'nde 7 golle krallıkta 2. sırada yer alıyor. Brezilyalı futbol otoritelerinin Tardelli için yorumları ise şöyle: "İyi bir bitirici, duran toplarda etkili, çok süratli, yıpratıcı driplingleri var. Soğukkanlı, dayanıklı, çok teknik, milimetrik şutlar atıyor. Tek eksiği ise idmanı pek sevmiyor."

BİZE ULAŞIN